Lesní bylina



Stránky: 1,  2   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 178.38 (?) 
23.4.2014 22:54, zobrazeno: 11717x

Dobrý den, dneska jsem byla v lese, v chatové oblasti a na jednom místě jsem našla rostliny, které vůbec neznám. Protože to bylo poblíž chat, nemusí to být ani původní, ale něco zavlečeného, bohužel foto nemám. Přiznám se, že jsem si chtěla jednu vytrhnout a přesadit domů, ale se,,zatrhávala" jako by měla hluboko dole nějakou hlízu..Byla to statná bylina, momentálně kolem 60cm, velké srdcovité, chloupky pokryté listy, až kolem 10cm, na každé jen nahoře několik světle fialkových kvítků, tak jako na tady tom zvonku: Campanula lactiflora 'Prichard’s Variety' - zvonek bělokvětý. Já už se snažila to nějak najít, ale tápu, podle čeho...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 248.29 (?), 23.4.2014 23:51

Napadnul mne čistec lesní... ale kvítky se tomu zvonku nepodobá, ze zvonků má dole srdčité listy zvonek kopřivový...

Holt na to musí přijít p.Josef  wink...         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 239.49 (?), 24.4.2014 6:21

Já tu sice jsem, ale... 

Tak položím doplňující otázku: nejsou květy neznámé byliny jenom čtyřčetné - křížaté - jako křížek?

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.38 (?), 24.4.2014 10:45

Samozřejmě jsem pane Josefe myslela hlavně na Vás a na Líduwink vy na to určitě přijdete i bez té fotky.. Hmm, tak to už si nepamatujusad ale možné to je. Já jsem celkem spěchala muž už na mne čekal a mezitím mi ke všemu zdrhnul pesfrown

Mám knížku Naše příroda, kde jsou i rostliny, ale tam jsem ji nenašlasad Existuje na NETu nějaký fotoherbář od A-Z, kde bych to prostě jen projela očima? Všechno, co jsem zatím našla se musí rozklikávat a rostlin jsou tisíce... na to nemám bohužel čassad Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 153.119 (?), 24.4.2014 11:36

Projděte si tu čeleď, na kterou Vás Josef navedl. V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 24.4.2014 12:16

Je to ona?


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.38 (?), 24.4.2014 13:04

I pan Josef myslel kyčelnici? To asi ne, když jsem psala velké, chlupaté srdcovité listy. Ne, tu znám, ta to není, i když ty kvítky vypadaly fakt skoro stejně, jako na téhle fotce, jen si nepamatuju, jestli 4 či 5 plátků...sad Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 24.4.2014 13:12

Ještě já, promiňte Lído, jak jsem spěchala přehlédla jsem, že jste taky bádalawink Ne, zvonky normálně poznám všechny, ani čistec to není... řekla bych, že takové běžné druhy kytek znám všechny, tedy všechny, co se vyskytují tady kolem, i když názvy všech neznám, někdy jen krajovéwink Tahle kytka jde nějak úplně mimo mne, samu mne udivilo, že jsem ji viděla poprvé. A ještě víc budu koukatindecision když se z toho vyvine nějaký běžný plevelcheeky u kterého možná vůbec nejde o kvetení, ale třeba pak o nějaké plodenství...

Štve mne to tak, že tam snad ještě zajedu, to vyfotitsmiley Akorát dneska jsem si toho naplánovala tolik, že bych potřebovala i den o několik hodin delší...no Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 155.121 (?), 24.4.2014 13:22

A což tahle???


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 178.38 (?), 24.4.2014 14:47

To je předpokládám večernice, tu taky známsmiley (když je tak chytrá a všechno zná, ať si radí, že jo?winkcheeky) Ty kvítky, jako by jen těch pár úplně horních a trošku světlejší, listy ještě mnohem větší a buclatější srdce, jak třeba u lípysmiley a chlupaté(plstnaté) Konvalinka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika