Kosatec - uskladnění



Schrajerka - (26) - 42.60 (?) 
9.8.2013 17:07, zobrazeno: 4891x

Dobrý den mám menší dotaz.. Letos chci trochu předělat zahradu a po celé zahradě máme kosatce a chtěla jsem se zeptat jestli je mohu dát třeba na dva měsíce do bedýnky a po rekonstrukci je zase dám do země-? A nebo máte jiný nápad? děkuji :)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 9.8.2013 17:43

Pokud to budete přesazovat už letos tak je založte do nádob-květináčů s popisem odrůdy dejte do stínu nebo do světlého sklepa a co nejdříve vysadit zpět. Kosatce se přesazují v červenci, ale i na podzim to jsou schopny zvládnout pokud do zimy stačí zakořenit. Já trvalky a byly to i kosatce dávám ke kompostu buď do květináčů nebo jen volně zahrnu nesvítí tam slunce a je tam vlhko mám tam i květináče s nařízkovanými rostlinami než zakoření. Když jsme zvětšovali jezírko tak tam některé kytky byly celé léto co nevysázím nebo nerozdám na zimu přihrnu i s květináčem kompostem a zakryté chvojím vydrží celou zimu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.52 (?), 9.8.2013 22:47

Pokud se vám nechce je dávat do květináčů (když je máte po celé zahradě), dala bych do bedýnky truchu země, na to sestřižené kosatce a kořeny bych jim zahrnula zemí. Občas bych zlehka přestříkla, aby byla zem mírně vlhká, aby kořeny nezaschly. Bedýnku bych nechala venku někde ve stínu. Ale chtěly by vysadit nejpozději v září, aby přežily zimu. Jinak to jsou (alespoň "obyčejné" kosatce) dost nezmaři - na podzim jsem je vyhodila do kompostu a zjara tam zahrabané vyrážely listy  ;-))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika