Klíčení v prosinci?



host - 108.193 (?) 
20.12.2013 18:28, zobrazeno: 4687x

20. 12. (prosinec!!!) jsem zjistila, že mi ve sklepě uskladněné mečíky klíčí. Nikdy dříve jsem nic takového nezaznamenala a s přezimováním hlíz neměla problém. Bojím se, že rostliny s takovou neprojdou obdobím klidu a až je zasadím do země budou vysílené nebo neporostou vůbec.

Máte někdo zkušenost s něčím podobným?? Nevím co mám dělat.

Předem moc děkuji za každý názor a radu

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 20.12.2013 19:12

Dejte fotku, co myslíte výrazem klíčí.

Pokud je to rašení kořímků, pak stačí snížit teplotu na spodní hranici doporučeného rozmezí (tedy 2°C).

Pokud jde o rašení puků z oček, tak máte problém...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 248.131 (?), 20.12.2013 19:30

Jedině snížit teplotu, jak už píše Standa. U nás v paneláku musím mečíky přezimovat ve spodním šuplíku ledničky, ve sklepě máme +17°C a to by nepřežily.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.186 (?), 20.12.2013 20:07

v ledničce bývá příliš vlhko.

Jak to řešíte paní Lído?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.131 (?), 20.12.2013 20:44

Gladioly mám v jednom spodním šuplíku (určený na zeleninu).  Hlízy jsou v papírových krabicích, aby mohly dýchat, po vrstvách proložené novinami. V druhém šuplíku mám sprekélie a ostatní cibulnaté kromě frézií (ty musejí mít teplo). Ten druhý šuplík má na dně noviny, pak vrstvu hlíz, pak špejle položené do kříže, další vrstvu hlíz, špejle, hlízy... Před uložením nechám hlízy a cibule 3-4 týdny oschnout v pokojové teplotě a pak je očistím od starých slupek.

Přezimuji takhle hlízy již řadu let a nikdy se jim nic nestalo.          Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 76.200 (?), 25.12.2013 11:33

Přezimování v ledničce je ideální pro všechny majitele panelákových sklepů, kdo nemá vhodné podmínky a mečíků menší množství ať to vyzkouší. Kapacita ledniček je omezena. Není v nich vlhko, není třeba se obávat plísní, proto v nich balíme potraviny do fólií - aby neosychaly. Pokud mečíky předčasně ve sklepě raší, způsobuje to vyšší teplota a vyšší vlhkost. Narašení nevadí, pokud nepřekročí únosnou hranici, je to vlastně rychlení, předpěstování sazenic. Nemáte-li vhodnější prostor, zkuste ledničku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 192.79 (?), 25.12.2013 18:40

Mé zkušeností jsou takové, že veškeré cibuloviny kromě lilií ukládám do suchého písku a jsou bez problému. Teplota dosahuje 6 - 12 st. C. Písek rovnoměrně vysušuje cibulky a nijak neškodí. Jednou do měsíce provádím kontrolu a nemocné kusy ošetřují a ukládám do jiné nádoby. Pokud některá cibule raší, tak ji ponechám na dně nádoby.  V suchém prostředí růst neprobíhá rychle. Pro oddělavání cibulí od písku používám kuchyňské sítko na hrubou mouku.                      Vladislav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika