Kala - plod (semeník)



ivuska.nick - (19) - 87.181 (?) 
4.10.2013 11:31, zobrazeno: 13249x

Zdravím zahrádkáři, mám na zahrádce kalu a nyní se mi z květu udělal semeník. Byla bych ráda, kdyby mi někdo poradil, jak poznám, že ten semeník je již zralý? Mám z kaly 2 semeníky. přikládám fotky, jak ty moje semeníky vypadají - prosím tedy o informaci, zda jsou již zralé? Dál by mě zajímalo, jestli se ten semeník celý zasadí do substrátu, nebo se musí rozebrat na samostatné kuličky a taky prosím o informaci, kdy to sázet? Díky moc za rady

semeník kaly -1.
semeník kaly -1.
semeník kaly - 1.
semeník kaly - 1.
semeník kaly - 1.
semeník kaly - 1.
semeník kaly - 1.
semeník kaly - 1.
semeník kaly - 1.
semeník kaly - 1.
semeník kaly - 2.
semeník kaly - 2.
semeník kaly - 2.
semeník kaly - 2.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 18.68 (?), 4.10.2013 16:44

Dobrý den paní Ivano. Ve Vašem případě je zaschlý toulec i obal semen, takže můžete zcela bez problému semena vyluštit. Těchto rostlin si jen tak pro svoji radost pěstuji jistě několik stovek kusů a jen těch uzrálých semeníků mám letos plnou nižší zeleninovou přepravku. Vyluštěná semena skladuji v normální špajzce, kde je nižší teplota než běžně doma. Letos jsem provedl přímý výsev na záhon, ale neosvědčil se mi. Chce to předpěstování, takže příští rok budu vysévat do hodně malých sadbovačů, jakmile budou dobré světelné podmínky. Okno s velkým parapetem mám totiž na sever. Na záhon vysazuju malé semenáčky až po zmrzlých a jdou zcela bez problémů dopěstovat. Hlízky semenáčků v prvním roce narostou v mých půdních podmínkách do průměru asi dvoukoruny. V dalším roce kvete tak 50% předchozích semenáčků. I velké rostlinky pěstuju stále na volném záhonku a vždy na jaře hnojím 100g třeba cereritu na 1m2. Pro tuto rostlinu mám vážně slabost. Ať se daří. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 87.181 (?), 5.10.2013 11:46
Moc děkuji pane Stanislawe za odpoved.zkusím tedy napodobit Váš pěstitelský úspěch.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika