Jiřiny nekvetou



host - 178.50 (?) 
7.9.2015 10:04, zobrazeno: 7287x

Na jaře jsem dostala bednu pěkných velkých hlíz. Jeden keř mi už dlouho kvete, i když bídně, ale další zatím ne. V létě jsem je trochu zalévala. Je na ně ještě čas nebo byly hlízy špatné? Nebo jim uškodilo sucho a malá zálivka?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 61.125 (?), 7.9.2015 10:24

Dobrý den, jiřiny by Vám měly kvést všechny, vždyť je za chvíli podzim! Já jiřiny zalévám denně, občas přihnojím a kvetou krásně. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 32.136 (?), 7.9.2015 10:44

Odkud jste? Já ač se píšu "z Brna" mám zahradu u chalupy na východním úpatí Vysočiny, a tam bylo letos skutečně mimořádné sucho. Všechny červnové a červencové srážky, které šly buď přes Čechy, nebo přes východní Moravu, nás minuly. Jiřiny tam nekvetou skoro nikomu anebo kvetou málo, celé rostliny jsou málo vzrostlé - nedomrlé, a to i tam, kde je pilně zalévali (což jsem sledovala na vycházkách se psem).

Jiřiny imho potřebují občas pořádný deštík, jinak nejsou k ničemu. Jsem zvědavá, jak budou vypadat hlízy, až je vykopu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.50 (?), 7.9.2015 10:58

Jsem od Tábora, začátek středočeské pahorkatiny, nadm.výška 500m. Srážek tu bývá dost. Letos ne. Asi byl záhon málo vyhnojený a měla jsem je víc zalévat. Myslím, že letos z nich už nic nebude. Brzy přijdou mrazíky a to je konec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 7.9.2015 11:53

Jsem taky od Tábora, vody bylo málo, některé jiřinky začaly nakvétat až na konci srpna. Ten kdo sázel časně, chytil jarní vláhu a též zaléval, měl větší úspěchy. Květnová výsadba bez zalití též dlouho ležela v zemi než vylezla. No a jestli nepadne mráz teď okolo svátku Marie, budou mít čas na to aby se ještě ukázaly. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 7.9.2015 17:54

všem doporučuji prohlednout jirinky a podivat se na to, zda-li tam nemate svilusku, diky suchu se ji naramne darilo, spodni listy mohou i zasychat a suchem to byt uplne nemuselo, takze pozor!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 17.9.2015 19:58

Mohu se pouze domnívat. Nepíšete, jak vám jiřinky rostou (ne kvetou), v podstatě opravdu nejde o velikost hlíz, ale o klíče jež z hlíz vyrážejí a tvoří vlastní rostlinu. U hlíz na rozdíl od řízků, v počátku není rozhodná zálivka, při startu nedostatek vláhy rostliny kompenzují vodní zásobou právě z hlíz.Vydatněji by se mělo zalévat až při tvorbě poupat, ale vždy k patě keře. Ale i tak jiřinky bez zálivky dokáží vydržet i týden až čtrnáct dní. Rozhodně nemusíte věšet hlavu, jiřinky dokáží kvést do prvních mrazíků, i když v tom případě se musí hned vyrýt a uložit do bezmraze místnosti. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika