Ipomoea batatas množení



host - 92.38 (?) 
26.2.2014 10:22, zobrazeno: 12158x

Dobrý den, prosím zkušené zahrádkáře o radu. Mám doma hlíznatou listem ozdobnou balkonovku- Ipomoea batatas Margerita - Starkl ji prodává nyní pod názvem aztécké zlato, ale kupovalal jsem ji jinde a tam měla zase jiný " umělecný název" - má hlízy jako brambory, tak jsem ji nechala 2 roky v truhlíku, bez problémů přezimovala a rostla jako blázen. Nicméně nyní už roztlačuje truhlík, tak jsem hlízy vyjmula, jenomže to, co bylo dřív malinká hlízka je nyní několik hlíz i na balkonovku poměrně obří velikosti. Nemáte někdo zkušenost, zda se dají hlízy rozkrájet a zasadit znovu jako bramboru? Nebo je tím zničím?  Nedovedu si představit ty největší hlízy vrátit do truhlíku celé. Většina jich není narašených... Děkuji všem za odpověď a přeji pěkný den. P.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 106.226 (?), 23.6.2014 13:05

Dobrý den,

Ipomoea batatas je ve skutečnosti sladká brambora (dá se jíst).

Já jsem začátkem března belké hlízy rozkrojila a zasadila do květináčů, brzy začaly rašit v nynější době už mám krásně narostlé výhony. Zelené u mě rostou rychleji než ty tmavé.

Slyšela jsem, že se na podzim ustříhne výhon dá se zakořenit do vody, po zakoření se zasadí do květináče nebo truhlíku dá se na teplé místo doma na okna. Letost to také vyskouším, v obchodech za batáty chtějí nehorázné penize.

Přeji všem kteří se o to pokusí hodně úspěchů.

Gita

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika