Canna



host - 41.2 (?)
18.3.2008 15:40

Já pěstuji kany několik let - ty velké s červenými květy, ale vysazuji jen přímo do zeminy, chtějí hodně slunce a vlhkou půdu, za sucha zalévám, hodně kvetou, jsou vysoké asi dva metry. Na podzim je vyberu, zeminu moc neoklepávám a dávám do velkých silonových pytlů do sklepa, kde je kotel ÚT. Na jaře když nemrzne a mám čas, tak je vytáhnu s pytlem ven, v průhledném pytli dobře raší, nestalo se, že by v pytli zahnívaly nebo plesnivěly. Veruna

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 114.162 (?), 31.1.2008 13:04

Dobrý den, již nějaký ten pěstuji Canny. Pro urychlení květenství je nejlepší Canny zasazovat do menších květníků či kýblů, mají totiž tendenci nejdříve si tvořit hlízy a teprve potom nasazují na květy. Doporučuji těď na leden zasadit do malých květináčů a v květnu kolem zmrzlých přesadit a dát ven. S pozdravem Dagmar

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
krtonoška - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (56) - 96.242 (?), 31.1.2008 21:49
zkusím jich pár dát již zakořenit a urychlit do zeminy a po zmrzlých zasadím volně, snad nebudou už metrový...dám je raději do chladnějšího tak na 14 stupňů...děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 67.84 (?), 6.3.2008 10:19

Dobry den - chci si ted objednat canny - abych je mohla dat na terasu a na zahradu. Mam par dotazu pro zkusene: 1. kdyz je ted v breznu nasadim do kvetinacu na predpestovani - je to pozde? Mam moznost je dat do sklepa s mensim oknem a teplotou cca 15 stupnu, nebo je mam nechat v pokoji, aby dohnaly ten casovy rozdil? 2. jak jsem cetla - mam ty, co budou na zahrade, radeji dat do zeme - nebo je nechat v kvetinaci - aby nedelaly hlizy a kvetly? Dekuji moc za odpoved.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marča - (44) - 50.90 (?), 6.3.2008 11:17

Myslím že není pozdě, nám sice už raší ve sklepě (15 stupňů a jedno malé okno), ale při nejhoršim Vám nestihnou vytvořit květy což můžete dohnat příští rok.Pozor na druhy.Jsou Canny které snad ani v květináčích pěstovat nedoporučuji(už nám jich pár zničily jak keramické tak plastové.)Hlízy nám je roztrhly a plastové tak zdeformovaly, že jsme je musely vystříhávat ven.Mám pouze toto foto, canna je až vzadu ještě v květináči.

Před zničením květináče 15.7.2007
Před zničením květináče 15.7.2007
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 67.84 (?), 6.3.2008 11:46

Dekuji za reakci - no ty jsou uzasne - ja mam slibene od skoro-tchyne zlute a cervene a chci si objednat losos. a oranzove. S dovolenim se jeste zeptam. Jak asi velky ma byt kvetinac? Pr. kdyz bude hliza 10 cm - tak aby byla uprostred a z kolem dokola byla ke kraji kvetinace treba mezera taky 10 cm? Nebo vic ci min? Dekuji - jsem u teto kytky absolutni zacatecnik :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marča - (44) - 50.90 (?), 6.3.2008 12:08

Pěstuji canny teprve třetí rok, ale uchvátila mě ta canna na fotce-naše první- a tak jsem si pořídila i jiné druhy, které však tak nenarostly. Opravdu asi záleží na druhu.Pozor při nákupu, už se nám stalo že nám z hlízek nic nevzešlo(z 5 se nám chytla jen jedna).Budete li mít možnost si hlízky prohlédnout, vybírejte ty s rašícími pupeny.S velikostí květináče nevim(někdo zde psal že je lepší menší), ale myslim, že se dá kdykoliv přesadit do většího.

Rašící pupen
Rašící pupen
Uskladněné trsy canny z foto (sklep úplná tma)
Uskladněné trsy canny z foto (sklep úplná tma)
Ještě z loňska (nepřesazené) canny
Ještě z loňska (nepřesazené) canny
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 67.84 (?), 6.3.2008 12:16

Oranzove mam prislibene od nekoho z netu, cast si koupim ze zasilkoveho obchodu - tak tady to bude risk - a dve dostanu od pritelove mamky - tak tam si budu snad moci vybrat. Doufam, ze mi to s nima vyjde - jsem jima momentalne uplne posedla - uz se vidim, jak kvetou a hezky na terase a zahrade si jich budu uzivat :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.2 (?), 18.3.2008 15:40

Já pěstuji kany několik let - ty velké s červenými květy, ale vysazuji jen přímo do zeminy, chtějí hodně slunce a vlhkou půdu, za sucha zalévám, hodně kvetou, jsou vysoké asi dva metry. Na podzim je vyberu, zeminu moc neoklepávám a dávám do velkých silonových pytlů do sklepa, kde je kotel ÚT. Na jaře když nemrzne a mám čas, tak je vytáhnu s pytlem ven, v průhledném pytli dobře raší, nestalo se, že by v pytli zahnívaly nebo plesnivěly. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.31 (?), 2.4.2008 13:51

Prosím Vás, když máte zkušenosti s pěstováním... kdy tedy zasadit do země?  Sá se už někdy během 14 dnů, nebo je lepší až po "zmrzlých" v květnu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 159.18 (?), 4.4.2008 14:03

po zmrzlých

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika