Canna



hana3 - (1) - 217.162 (?)
7.3.2009 20:27

Dobrý deň,

Kúpila som si pred vianocami od jednej panej hluzy Canne. Keďže sme ich ešte nikde nepestovali tak som dnes surfovala na nete aby som sa dozvedela bližšie ako ju vysádzať, predpestovať a pod. Dozvedela som sa veľa užitočných rád a tak som hneď išla svoje hluzy skontrolovať a žial som zbadala že na reznej strane sa začala chytať pleseň. čo s tím teraz? stačí ak to opäť zrežem po "zdravé" miesto a normálne si ich zasadím do kvetináčov? Prosím kto má podobnú skúsenosť aby mi poradil Vopred ďakujem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 16.111 (?), 11.10.2008 21:57

Dobrý den,

Kany pěstuji 4 roky.Já je po prvních mrazících, když se jim spálí listy vykopu, ustříhnu listy asi 10 cm nad hlízou, oklepu bal a nechám týden i déle oschnout v suchu.Nutné, aby hlízy přes zimu nezahnívaly, Potom je dám do velké přepravky a zasypu pilinami a dávám do tmy do sklepa.Vyndavám je už v lednu, únoru, kdy hlízy rozdělím na menší hlízky a zasadím je do květináčů asi o průměru 15cm.Zaleju je a dám na teplejší a světlé místo (nejlepe východní okno) naklíčit.Musí se udržovat vlhké.V dubnu je šoupnu do skleníku a po zmrzlých do země nebo velikého květináče před dům.Květou tak velmi časně a po celé léto.Je to ale náročné na místo, tak t předkličuji jen část.Ostatní dávám do teplejší místnosti (chodby) i s přepravkou naklíčit asi jako brambory až v březnu nebo dubnu a potom je dám rovnou do země na záhon až po zmrzlých. Kvetou ale hodně později, někdy až v září.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.106 (?), 21.8.2008 9:48
obecné staré pravidlo pro výsadbu hlízy Canny je v čase, kdy vysazuji brambory-osvědčené, že vykvetou v letě k poznámce o roztrhání květináče-ano mám také tuto zkušenost, chce to jen nasadit přiměřeně menší hlízu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 39.1 (?), 28.9.2008 12:34
Dobrý den.Přečetla jsem si příspěvky o Canně indické.Nevím jestli mam kanu indickou, nebo jiný druh.Dostala jsem několik hlíz a po zasazení nám vyrostla velká asi kolem 1,80m vysoká rostlina s fialovými listy a kvete červeně.Ráda bych věděla jak se jmenuje správně a pokud ji někdo také pěstuje, tak prosím o pár rad jak si počínat při jejím pěstování.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dana smékalová - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 144.98 (?), 28.9.2008 19:43

Aby nám kana neroztrhla květináče,/to už se nám taky stalo/ tak jsme koupili ve stavebninách kýble na maltu.Jsou pružné, levné a kana je neroztrhne.A hlavně koupíte různé velikosti.Tu červenou kanu taky pěstujeme v kýblu, chce dost vody, tak 3 za týden hnojit a přezimování je popsáno výše.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.128 (?), 5.12.2011 22:51

Dobrý den,

Kany mám letos prvně, po zásahu prvním mrazem jsem je ostříhala na 10-15cm, oklepala a několik balů nechala oschnout asi 3 týdny volně.Přesto se trochu na vrcholcích zbytků stonků sem tam objevila plíseň,tak jsem to zastřihla a posypala prachem z dřev.uhlí(nic jiného jsem neměla) Po zaschnutí jsem je dala do hoblin do velké papírové krabice. Problém mám v tom, že nedokážu zajistit přes zimu teplotu 10-15°C, ve sklepě je tak kolem 0-3°C Mají Kany šanci tyto muka přežít??  Děkuji za rady zkušených!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hana3 - (1) - 217.162 (?), 7.3.2009 20:27

Dobrý deň,

Kúpila som si pred vianocami od jednej panej hluzy Canne. Keďže sme ich ešte nikde nepestovali tak som dnes surfovala na nete aby som sa dozvedela bližšie ako ju vysádzať, predpestovať a pod. Dozvedela som sa veľa užitočných rád a tak som hneď išla svoje hluzy skontrolovať a žial som zbadala že na reznej strane sa začala chytať pleseň. čo s tím teraz? stačí ak to opäť zrežem po "zdravé" miesto a normálne si ich zasadím do kvetináčov? Prosím kto má podobnú skúsenosť aby mi poradil Vopred ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
balla - (26) - 163.74 (?), 7.3.2009 21:42

nemam sice takovou zkusenost s kanou, ale s meciky a jirinkami.Odrezte nebo seskrabnete plisen az do zdraveho mista, posypejte drevenym uhli, nechte zaschnout a to je vse.pravdepodobne mate vlhky, nebo nevetrany sklep nebo nebyla na podzim dostatecne vyschla hliza.Ale vyhazovat ji nemusite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika