Brambořík



host - 114.109 (?) 
15.3.2009 15:29, zobrazeno: 18481x
Nedávno jsem si koupila brambořík. Četla jsem, jak o něj pečovat, ale: začínají mi žloutnout a ovadat listy a hlína napovrchu začíná chytat bílou plíseň - přestože zalévám do podmisky. V místnosti je většinou +/- 20 stupňů. Nevím, co mám dělat, abych rostlinku ještě zachránila, moc se mi líbí a nechci o ni přijít. Díky za rady!
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.18 (?), 15.3.2009 16:30

Nevím, jak často zaléváte. Mám brambořík od počátku prosince, v místnosti je cca 18°C (brambořík chce chladno), zalévám do misky tak 2x týdně a je pořád krásný.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
balla - (26) - 163.74 (?), 15.3.2009 17:37

Mam bramborikjiz nekolik let a stale nadherne vykveta, kvete pouze v zime, kdy vyzaduje teplotu oklolo 1O-15stupnu, jinak nevydrzi.Je to kvetina nasich babicek, ktere v loznici temer vubec netopily.Patri mezi ty kvetiny, ktere nemaji rady teplo! A se zalivkou take opatrne, jelikoz je v chladnu.Plati radeji mene zalevat nez prelevat.Myslim si, ze duvodem, proc Vam "odchazi",je to, ze jste ji ted koupila.Pristi rok Vam pokvete krasne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.201 (?), 15.3.2009 18:59

Dobrý den, jak už je tady psáno teplota 15st. je tak nejideálnější.Prostě a jednoduše strčte prst do zeminy v květináči a pokud je moc přemokřená nechat vyschnout, Velmi opatrně odstraňte bílý povlak a pokud bude potřeba nahraďte novou zeminou a odstraňte žluté listy a zvadlé květy.Zalévat až když rostlina nepatrně začne sklápět listy a květy.A pak už jen doufat...Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.11 (?), 6.7.2009 13:21

Já jsem dostaal rozkvetlý brambořík před dvěmi lety, jako dárek do nového bytu, od té doby ještě kvést nepřestal, kvete prostě pořád nehledě na roční období. Mám ho na východním okně, kde od rána do poledne svítí sluníčko, v létě je tam pěkně vedro, ale jemu to očividně nevadí. Jednou už jsem ho přesazovala a zalévám pouze do podmisky, neustále rostou i nové listy, a opravdu kvete ty dva roky bez přestávky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 186.98 (?), 10.7.2009 12:26

Ve starší literatuře je možné přečíst kraviny, jako např postup, kdy se hlíza po odkvětu(ale kdy to je?) očistí od všech kořenů, a uloží do sucha a tmy, pak v létě se zasadí a td. Nesmysl. Brambořík je normální středomořská kytka, která u nás bohužel vymrzne, ale nemusí nutně! Ideální je Letnit v polostínu, pak třeba pěstovat na podzim ve skleníku, a přenášet domů až s prvními mrazíky. Samozřejmě že v domovině má v zimě chladno, takže studené okno. Rostlinu vůbec není nutné přestat zalévat a usušit... to je blbost, kterou se taky můžete v knížkách dočíst. Prostě jen zaléváte méně... hliněný květník je hezký, i praktický.
 Vím o bramboříku starším 10 let i víc! Jeho hlíza je cca 15 cm široká a zabírá celou plochu květníku. Jde to!
 

Karlos

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 234.161 (?), 3.3.2011 15:17

Koupila jsem brambořík drobnokvětý- tmavěfialkový sousedově

babičce k devadesátým narozeninám v roce 2001. Babička je již pár let pochována a brambořík stále krásně kvete. Je nádherný, letos měl asi sto květů, málem by jej člověk záviděl. Ale má dobrou obsluhu.

dne5.3.2011           Lída.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 25.12.2015 15:01

Mám drobnokvěté bramboříky venku pod stromem, vloni celou zimu kvetly a letos nic. Ani květ. Co jim může chybět?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika