Begonie ze semen



Stránky: 1,  2   
host - 210.193 (?) 
7.1.2011 19:38, zobrazeno: 25617x

koupila jsem tento týden v semenářství semena "begonie hlíznaté přivislé chanson F1", SEMO, za 22 Kč. Vůbec jsem netušila, že se semeno begonie prodává. Protože všechno zkouším, chci semena už vysít, protože se mají vysévat v lednu-únoru. Zajímalo by mě, jestli semena begonií už někdo vyséval - nemyslím letos, jestli semínka vzešla a zda by v případě, že se to podaří, begonie kvetly již v letošním roce. Semena budu nyní pěstovat na okně bytu. děkuji Veruna

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 230.216 (?), 8.1.2011 1:19

Mila Veruno,

pokud ja vim, Chanson je pomerne novy hybrid a dost obtizny na vykliceni. Ja ho sice nikdy nezkousela, ale vim, ze kdyz nemate naprosto sterilni protredi (substrat, nadoby), a teplotu tak se to nepovede. Moje zkusenost je, ze nestoji za tu praci nektere begonie zacinat ze semen a radsi to necham profikum. Seminka jako prach. Ale, nechci Vas zrazovat,, doufam ze se Vam to podari. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.193 (?), 8.1.2011 14:54

dnes jsem semínka vysela, bylo jich tam 20, byly to docela viditelné kuličky, mám je v krabičce na ústředním topení, dolů jsem dala perlit, aby držel vlhko, přikryla jsem to víčkem, pokusím se, za těch 20 Kč to stojí za to jednou to zkusit. Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?), 8.1.2011 15:00

ja to loni zkusila... vylezlo 5 sazenicek.. ale bylo to tak slabe, ze padly.. tak jsem tu moznost nemela je dopestovat.. ale dokazala jsem alespon to ze jsem videla 2cm begonii ze seminka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.216 (?), 8.1.2011 15:09

Jak to byly kulicky tak seminka byly obalena coz se ted hodne dela. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.216 (?), 8.1.2011 15:33

Vetsinou begonie padnou kratce po vykliceni neb dostanou fungus a proto vse by melo byt byt sterilizovane. Ale jde to, i kdyz piplacka. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.242 (?), 8.1.2011 16:58

Dobrý den Verčo, jak to tak čtu napadlo mne, že begonie budou asi náchylné na padání klíčících rostlin, papriky, okurky aj. to dělají také, preventivně při klíčení bych asi přelila roztokem s přípravkem Polyversum (chytrá houba). Někdo má dobré zkušenosti s Previcurem (?). Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 23.66 (?), 8.1.2011 21:15

Dobrý večer, ze semen jsem to zkoušela jednou a nepovedlo se. Kupuji buď hlízy, ale ještě raději už trošku vyrostlébegonie v květináčích. Jak klasické, tak převislé jsou vždycky naprosto fantastické.Přeji Vám hodně úspěchů a držím palce, aby se Vám to povedlo. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 9.1.2011 17:00

Skutecne to jde, ale musite mit hodne svetla tedy nechat rust pod zarivkama. Svetlo u okna v zime vetsinou nestaci. Kdyz vezmete tu kulicku (pokud jsou semena obalene) a nastriknene na ni vodu, ten obal se rozpusti a uvidite malilinkate seminko. Kdyz toto je zasazene v hrubejsim substratu tak spadne dolu a nevyklici (potrebuje svetlo). Ja micham 2/3 raseliny:1/3 jemneho perlitu, preleju varici vodou, necham ustat 24 hodin, dam do kelimku na kafe a na to proseju jeste slabsi vrstvu raseliny, aby vrsek byl hladky a jemny a substrat vlhy a ne mokry. Na to seminka. Kelimky soupnu do pruhledne plastikove krabice na boty. Substrat nesmi vyschnout a v ty krabici zustane dlouho vlhky. Mely by vyklicit za 7-10 dni.  Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.193 (?), 9.1.2011 18:16

děkuji vám moc za rady, už jsem si poznamenala ten roztok polyversum, snad to budou mít v semenářství, jestě jsem o tom neslyšela, no nevidím to moc růžově, že by mi něco vzešlo. Je pravda, že když jsem kuličky zalila, tak se ztratily, možná že spadly do substrátu, mám výsevní. pokud by snad vzešly, tak bych se je musela snažit dát do kuchyně pod zářivku co mám nad dřezem, ale jak to tam umístím nevím. No když já musím pořád něco zkoušet. Taky mě zaujalo, že se dají koupit rostlinky begonií, ještě jsem to neviděla. Kde by se to mělo prodávat - v zahradnictví? díky za vaše reakce, Veruna

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika