Alstemérie



Stránky: 1,  2   
host - 48.28 (?) 
8.3.2008 21:57, zobrazeno: 24734x

Dobrý večer, neví někdo, jak mám pěstovat během vegetace venku Astremérii? Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 8.3.2008 22:28

Dá, ve foliovníku kvůli vlhkosti. Potřebuje ale teplotu max 24 stupnů, plné slunce, což je problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 48.28 (?), 8.3.2008 22:36

Díky, takže ve volné půdě to bude tedy problém?:-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 8.3.2008 22:50

Máte asi na mysli alstromérii - česky  boubelka. Dá se pěstovat v nádobách a zazimovat v bezmrazém prostředí.  Alstromerií je několik desítek druhů a některé z nich mohou vydržet přes zimu i venku. V tomto případě je nutné  rostlinu  hodně   obložit listím, popřípadě jí zabalit do zateplovací textilie a doporučuje se i zakrýt zvrchu, aby nedošlo k přemokření.  Je s tím ale tolik práce, že je snad lepší pěstování v nádobě, která se na zimu přenese.   Zdravím  - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.28 (?), 8.3.2008 23:09

Nejspíše mám hybridní odrůdy ve směsi, tudíž nejspíše nebudou ani mrazuvzdorné...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 8.3.2008 23:18

V tom případě bych neriskovala a pěstovala bych jí v nádobě, nebo v květináči. Pro pěstování se doporučují prostornější nádoby, nebo květináče. Na dno je vhodné dát asi 10 cm vysokou drenáž z tlučených cihel, nebo drobounkého štěrku, aby nedocházelo k přemokření. Zemina by měla být lehčí s asi třetinou listovky a trochou písku.  Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 80.61 (?), 18.3.2008 10:46

Alstromerie jsem si dovezla od paní ze Slovenska z Dunajské Stredy, kde je pěstují ve foliovníku. Dala mi hlizy, ktere jsem zasadila, přes léto krásně kvetly, na zimu je přikrývám netkanou textilií a chvojím a už je to tak 4 roky a zatím nevymrzly. Tak doufám, že letos tomu bude také tak. Velice rychle se rozmnožují, takže už jsem rozdala i ostatním sousedům v zahrádkářské kolonii a zatím se všem daří je úspěšně přechovat přes zimu, a to bydlíme na Vysočině

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 48.28 (?), 19.3.2008 18:54

Dobrý den, to je velmi zajímavé, že se jim takto daří... dejte pak vědet jak vypadají po této zimě, díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 52.15 (?), 12.5.2008 12:44

Reaguji na Váš příspěvek ve věci pěstování Alstromerií.Také jsem si dovezla tyto květiny od paní z Dunajské Stredy, která je tam pěstuje ve foliovníku.Každý rok krásně kvetly, letos se však ztratily a hlízy jsme našli hodně hluboko v zemi.Přesadili jsme je na jiný záhon a budeme čekat jestli se opět objeví.Jsme také z Vysočiny a věřím že v pěstování těchto krásných kytek budeme úspěšně pokračovat.xlys

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 41.128 (?), 18.12.2014 19:33

Mám Alstromérii v květináči. V létě krásně a bohatě kvetla Poraďte mi prosím co s ní mám dělat v zimě a kdy ji mohu dát na jaře ven i s kořenáčem. Děkuji a zdravím. Alena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika