Venkovní banánovník



Stránky: 1,  2   
host - 28.60 (?) 
17.5.2007 12:57, zobrazeno: 35861x

Dobrý den,

zajímalo by mě, jeslti má někdo zkušenosti s pěstováním venkovního banánovníku.

Nabízí je Starkl, tak jsem jeden koupil. Přesadil jsem ho do do většího květináče, ale hnědnou mu listy.

Potom jsem objevil zahradnictví Flos a tam mají dražší, i když větší. Ten již vypadá, že se aklimazitoval lépe.

Je na balkoně. Na webech jsem viděl nádherné fotky např. z Německa, prostě tropy kolem Dortmundu. Zajímalo by mne, jestli s tím má někdo zkušenosti u nás, s přezimováním atd.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 0.146 (?), 27.9.2007 14:17

Já jsem si ho u Starkla koupila taky. Dlouho (několik měsíců) se držel ok, a teď mu taky hnědnou listy ze stran a usychaj, zálivku má dostatečnou. Až skoro do teď byl venku, ale prý mu na zimu slezou listy tak jsem ho dala domu. Mám doma i normální banán a ten vypadá mnohem silnější. Tamten se bojim nechat první rok venku, risknu to až příští rok, ted mi přijde slaběj, ještě se do něj pustili svilušky a našla jsem na něm i housenku :-/

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 45.6 (?), 5.10.2007 10:28

Já si koupil oba dva.. pro srovnání - jak od Starkla, tak od Flose.

Ten Starklův je poněkud "náročnější - jsou množeny meristémově - a s tím je vždycky problém. Ale jinak rozdíly v růstu nepozoruju. Hnědnutí listů u "Basjaa" je vcelku normální věc - nedá se moc srovnávat s pokojovým /M. acuminata - var. Cavendish/.

Ještě dnešní den /5.10./ jsou oba venku a tam zůstanou, dokud venkovní noční teplota nepůjde pod "O" st. C.

První zimu jej rozhodně pokliďte někam, kde nemrzne.. Další jaro jej můžete vysadit ven, ale na zimu "ořezat" listy a zimovat jen pseudokmen. Při -2 st. omrzají listy, absolutní minimum rostliny - 21 st. V našich podmínkách je nárazově i - 25 st.

Rozhodně se neřiďte cedulkami na rostlinách ani od jednoho prodejce - obě mají špatné a zavádějící údaje...

Co se týče půdy - vždy dostatečná drenáž!!! a půda lehčí, propustná...

Sice je pravdou, že banánovník vydrží ledacos, ale aspoň občas by měl mít "slušný" podmínky, jinak to nerozchodí... Je pravda, že roste i u cesty v kamení, ale k tomu má jiný podmínky k růstu... U nás jsem ho ještě na D1 neviděl...     "o)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 22.50 (?), 7.10.2007 10:45

Dobrý den. Prosím poradí mi někdo? Dostala jsem uvedený venkovní banánovník nyní před zimou, nemám zahradu, pouze balkon, mohu banánovník na zimu mít i doma v bytě a pěstovat přes zimu jako pokojový? Mám strach ho nechat na balkoně, přežije zimu doma v pokoji, s ústřením topením, a jak se o něj starat? Nebo ho mám nechat na chodbě, kde je chladněji? Nerada bych ho zlikvidovala a hodil by se mi i do obýváku, ale nemám žádnou zkušenost s pěstováním MUSA BASJOO, poradte prosím. Děkuji, v obdorné literatuře jsem žádnou radu k uvedené rostlině nenašla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.110 (?), 10.10.2007 10:54
Zdravím, určitě ho nechte na té chodbě kde je chladněji. Hlavně tam musíte mít světlo, ve tmě by Vám uhnil!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 162.50 (?), 17.9.2010 17:14

Dobry den omlouvam se za mou reakci ale musim doplnit ze ja mam Musa Basjoo uz 3 roky a takoveto potize s nim nemam.Pres leto ho mam venku na plnem slunci a casto ho rosim.Na zimu ho dam normalne do obivaku kde je asi 25 stupnu po celou zimu a bananovniku se dari skvele a dokonce mi vyplodil 2 trsy malych bananku.Rostlina uz meri 5 metru a ma se fajn.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
lea. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (459) - 31.192 (?), 17.9.2010 17:40

5 metrů v obýváku? Jak máte vysoký strop?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 77.8 (?), 20.1.2011 19:55

5 metrů? hahaha Asi bydlí pod širákem :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.151 (?), 30.1.2011 19:51

tak takhle sem se dlouho nenasmál alex: o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda Slatinany - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (275) - 209.88 (?), 6.3.2011 22:07

Zdravím všechny. Já pěstuju banánovník Musa Basjoo už třetí rok venku. Koupený je také u Starkla, ale to podle mě není důležité. Roste v jílovité půdě s kapénkovou závlahou ráno a večer. Na zimu ho skoro úplně uříznu a posadím na něj bednu z polystyrenu metr krát metr vyplněnou zahradním odpadem, jako jsou různé větvičky tůjí a nějaké listí. Kolem bedny ještě položím takové hranoly z polystyrenu, aby to bylo širší. Celé to mám upoutané popruhem k zemi, aby to neulítlo. V sezoně k němu občas přihodím NPK, nebo ho zaleju nějakým humusem. Letos to bude kal z jezírka. Po tom jde úplně všechno. Na jaře sundám tu ochranu a čekám, až to obrazí. Je to pěkná impozantní rostlina. Letos ještě zkusím Ensete Venticosum a nějaké mrazuvzdorné palmy. Víc fotek najdete na mém webu.

Musa Basjoo
Musa Basjoo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika