Napadené Goji - kustovice čínská?



host - 175.112 (?) 
27.7.2014 18:56, zobrazeno: 4420x

Zdravím. Mám něčím napadné listy Goji - Kustovice čínské. Na fotografii jsem zachytil i nějakého škůdce? Může to být spojené s ním? Našel jsem i nějaké strakaté pavoučky - 3mm. Čím to mám ošetřit? Mám tu mospilan a kuprikol. Děkuji. Robin


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 198.1 (?), 21.8.2014 10:54

Nejsem sice zahradník jen hobista, ale já bycgh použil mospilan a po týdnu něco proti sviluškám a podobným škůdcům Vertimec 1.8 EC nebo jiné.

Já mám problémy se stehlíky, kteří mi mapadají rostlinu a oštipují její lísky, květy i mladé plody, které zcela zlikvidují nebo zbytky pak během několika dnů upadnou. Zaregistroval jsem partu 4 ptáků, kteří jsou jako diví. I po zakrytí rostliny plastovývou sítí jsem pozoroval jak se skrz síť doslova proderou a pak se i za cenu ztráty části peří zase pronějak proderou ven. Jsou to velmi plaší ptáčci a když se přiblížím k " voliéře" tak jsou ochotni riskovat cokoliv aby zmizeli. Jsou to pěkné potvory každý den zašívám vytvořené díry a hledám odolnější síť. Zajímavé je, že mám stejné rosliny na pozemku cca 300m dál a tam nic. Petr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 96.54 (?), 23.8.2014 22:25

Řekla bych, že to jsou mšice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.33 (?), 31.8.2014 20:58

ten zelený brouček je ploštice, ta moc smrdí, je masožravá.Bílé skvrny jsou ale poškození nějakým hmyzem.často sviluškou, zvláště máte-li rostlinu ve skleníku, tam tím nejvíc trpí. Venku sviluškou netrpí, tam je přírodní rovnováha a dost dravých svilušek, které požírají ty škodlivé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika