Moruše s nejlepšími plody - jaký kultivar?



host - 65.138 (?)
3.9.2015 16:54

Existuje Moruša previslá červená i biela. Treba ju strihať, ale má výhodu že jej širka sadá veľmi úspešne kontrolovať. Výška je skoro konštantná.

Normálna moruša je veľký košatý strom. Niekedy sa označuje aj ako "jahoda". Pád z jahody dosť bolí. Moruše sa sadia v spone 10 x 10. Narasie rovnako mohutná ako napr orech kráľovský.

Dobrý zdroj na nákup e vo Veselom pri Piešťanoch - škôlok je tam viacero, v ponujke bývajú moruše nimimálne tri. Biela, červená, trnavská, previslá...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 4.248 (?), 12.9.2013 8:38

Mam alba penduli asi 5 let a uz koupenou vzrostlou ze zahradnictvi a jeste mi nikdy nezaplodila. ani nekvete... Je na jiznim svahu, kde jsou vinohrady, dokonce jsem ji i prihnojila a nic.. Kde je problem, nevite?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 73.141 (?), 19.8.2009 17:57

Moruši trnavskou pěstuji už několik let nedaleko Karviné téměř u hranic s Polskem. V Petrovicích u Karviné rostla velmi dlouho u vrat do místní školy. Dnes už nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 60.48 (?), 12.9.2008 14:15

Dobry den!

 Prosim o informace. Kde se da kupit sezenec Moruse? zqatim jsem nepotkala zadnou nabidku v zahradnictvi a na internetu.

 Dekuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.210 (?), 3.9.2015 8:39

Zdravím.

Jen jsem se chtěla optat, kde bych mohla tu naroubovanou moruši sehnat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.231 (?), 3.1.2009 16:13

Já mám na zahradě snad desetimetrový strom M. alba (světlé plody) a všichni mi radí ať ho vyhodím a dám tam malý keřík s tmavými plody. Tak jsem si objednal sazenice moruší trnavských. Celkem logicky jsou mnohem levnější na Slovensku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.76 (?), 4.8.2012 19:16

Ví někdo, jaký je rozdíl mezi moruší Trnavskou a Bzeneckou - velikost keře (stromu), kvalita plodů... Jsem z Prahy. Chci ji nasadit k plotu, kde je místo tak 3m na šířku. Do výšky může růst klidně do 3-4 m.

díky

Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.41 (?), 23.3.2015 8:13

Také by mě zajímaly informace o moruši bzenecké. Chtěla jsem velký strom moruše se sladkými plody. Byla mi doporučena moruše bzenecká. Ale když pročítám info na netu. Píše se o moruších pokaždé něco jiného a o bzenecké jsem nenašla vlastně téměř nic.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.138 (?), 3.9.2015 16:54

Existuje Moruša previslá červená i biela. Treba ju strihať, ale má výhodu že jej širka sadá veľmi úspešne kontrolovať. Výška je skoro konštantná.

Normálna moruša je veľký košatý strom. Niekedy sa označuje aj ako "jahoda". Pád z jahody dosť bolí. Moruše sa sadia v spone 10 x 10. Narasie rovnako mohutná ako napr orech kráľovský.

Dobrý zdroj na nákup e vo Veselom pri Piešťanoch - škôlok je tam viacero, v ponujke bývajú moruše nimimálne tri. Biela, červená, trnavská, previslá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.138 (?), 3.9.2015 16:56

Ospravedlnenie za preklepy.

Samozrejme najchutnešia je trnavská, ale dosť farbí. Nevyperiete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.236 (?), 16.10.2015 18:45

je lepší prostokořenné černé moruše vysadit na podzim, nebo jako u broskvoní, zvolit jarní termín?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika