Zřejmě usychající angrešt a nerozrůstající se černý rybíz



Majkl69 - (1) - 237.61 (?) 
18.5.2015 21:18, zobrazeno: 4645x

Dobrý den, nějak mě zlobí angrešt. Nejdříve byla po zimě půlka stromku uschlá a teď mi zase zničehonic začaly usychat další dvě větvičky. Může to být obyčejnou závlahou, dělám něco špatně nebo je něčím napadený. Mám ho druhým rokem a loni bylo vše ok.

A druhý dotaz. Mám už nejméně 3 roky dva keře černého rybízu a dočetl jsem se, že postupně měly staré výhony likvidovat a nechávat nově vyrašené. A v tom je ten problém. Žádné nové výhony mi nevyrážejí. Zjistil jsem, že jsou trochu vidět kořeny. Je možné, že je to tím nebo je vše trochu jinak?

Zkouším přidat i obrázky, jestli z nich bude něco poznat..

Moc děkuji za případné rady.

Michal

Angrešt
Angrešt
Angrešt 2
Angrešt 2
Angrešt 3
Angrešt 3
Rybíz
Rybíz
Rybíz 2
Rybíz 2
Rybíz 3
Rybíz 3
Rybíz 4
Rybíz 4
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 18.5.2015 22:08

Černý rybíz měl být zasazen hlouběji. Nyní tvoří trochu kmínek, ale až zas tak moc to nevadí. Hlubším řezem jej přimějete k vyhánění mladých výhonů. Když ne od kořenů, tak ze dřeva těsně nad zemí. Keř nebude tak dlouhověký, ale plodit bude dobře. Řešení je dvojí - přisypat ke keři zeminu nebo keř vyrýt a zasadit hlouběji. Obojí považuji za zbytečné, když keř dřív zestárne, vysadíte nový.
     Angrešt je patrně napaden botrytidou (jistá analogie moniliového úžehu peckovin). Usychající větve je třeba rychle odstranit, i tak je osud stromku nejistý (ne-li zpečetěn).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 18.5.2015 22:09

Na str.ang. Vám roste i podnožovina-meruzalka-rychle odstraňte, jinak Vám ang.vytlačí-rány dobře zalepte vhodným nátěrem-obrovská ztráta energie+brána pro infekce! Černý rybíz-kůra pod ním je z různých důvodů nevhodná, i kvůli ní nedochází k požadované obměně větví, nejlepší je volná, kyprá půda. Možná byl zasazen příliš mělce, dá se udělat kruh či čtverec o větším průměru z např.cihel, dl.kostek... a doplnit vrstvou kval.zahr.zeminy, obohacené hnojivem. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 18.5.2015 22:22

Možná se dívám na jiné obrázky, ale já žádnou podnožovinu-meruzalku podrůstat nevidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika