Žloutnutí listů maliníku



host - 59.223 (?) 
4.5.2016 19:09, zobrazeno: 10113x

Dobrý den. Na podzim jsem zasadila zakoupený maliník. Krásně obrazil, ale nyní začaly listy žloutnout. Trochu jsem ho v dubnu pohnojila Cereritem pro drobné ovoce. Je možné, že je to ten důvod? Mšice nebo něco podobného jsem na listech nenašla. Předem děkuji za jakoukoliv informaci.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 4.5.2016 19:43

Jaké je to množství TROCHUcool? A proč vůbec jste čerstvě-na podzim sázenou rostlinku hnojila? To máte tak jalovou půdu? Asi jste ji přismahlacrying! Snad vyrazí ze země, lehce zkypřete, při úsušku zalejte. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.223 (?), 5.5.2016 18:36

Špatně jste to přečetl(a). Hnojila jsem v DUBNU, množstvím podle návodu na metr čtvereční. Hnojím tak už léta i jiné rostliny a nikdy se to nestalo.

Jinak děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 232.52 (?), 4.5.2016 19:51

Jakoby žlutá žilnatina/žíhání, že?

Pravděpodobně to není ten důvod. Mě taky trochu žloutne, přidal jsem jen trošku hnoje, mámě žloutne docela výrazně, a ta ho má už mnoho let a nic neobvyklého s ním nedělala. Dokonce úplně stejným způsobem žloutnou kopřivy na vedlejším pozemku (to jsem ještě nikdy neviděl).

Myslím si, že to způsobily mrazy minulý týden.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 59.223 (?), 5.5.2016 18:41

Petře, děkuji za odpověď. Ano, vypadá to tak. Uvidím, co z toho bude. Vedle vyráží už nové výhonky, snad budou nepoškozené. Mrazy už nemají být.

Přeji krásné slunné dny. Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika