Zaschlé plody kanadských borůvek



Stránky: 1,  2   
host - 168.17 (?) 
1.8.2015 23:13, zobrazeno: 16457x

V posledním týdnu zaschly prakticky zralé plody na 3 ze 4 keříků kanadských borůvek. Listy si však drží zelenou barvu. Mohu je zalévat jen 2x týdně. Může za to jen sucho? Od okolní půdy jsou oddělené, z jara hnojené síranem amonným, poté Kristalonem na borůvky. Přitom se jednalo o asi 5 leté keře. Nevím co si o tom myslet.

Lucas

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 239.178 (?), 2.8.2015 6:46

Pokud to neni suchem, tak snad jedine nejaka houbova choroba plodu, coz v tomto pocasi se nezda moc pravdepodobne. Fotka by nebyla?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 142.1 (?), 2.8.2015 22:29

Kolegyně v práci mi říkala, že ji zaschly plody na všech borůvkách a to během asi dvou dnů, kdy nebyla na zahradě. Do té doby borůvky nezalévala, protože šetřila vodou. Nyní si vyčítá, že je měla zalít, než přijít o celou úrodu.      Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.10 (?), 4.8.2015 23:57
Taktez jsem prisla o celou urodu.par dni z domu a vedra mi to znicila.proste jsem to podcenila a nedala zasobu vody.5 lety ker s nejlepsi urodou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.73 (?), 7.8.2015 21:47

Mi také některé keře začaly schnout, plody nechtějí dozrát, některé plody se scvrkly, jsou fialové a jsou kyselé. U jednoho keře jsem vše otrhal, abych ho alespoň zachránil. Jsou vysoké teploty a déšť nenahradí žádné zalévání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.15 (?), 11.8.2015 11:02

Naprostá většina borůvek je již sklizena ale teď řeším co se samotnými keři borůvek a dále brusinek které začínají dozrávat v tomto suchu. Dešťovka došla a je menší zlo nezalévat vůbec nebo alespoň tvrdou vodou z vodovodu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 143.49 (?), 11.8.2015 11:48

Nechte odstat a zalevejte vodou z vodovodu. Boruvky mam na 2 mistech a na jednom mam jen vodovod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 209.79 (?), 11.8.2015 16:34

ja mam dve cucoriedky z hobby marketu v 40l kvetinacoch, napojene na kvapkovu zavlahu zahrady. Zalievane su tvrdou vodou zo studne, hnojene kristalonom+raz za 2tyz okyselovac a vobec im to nevadi, rastu a plodia v pohode. Julova odroda bez problemov dozrala ale ta augustova tento rok... konec, plody male scvrkle, niektore stale zelene...

Kedze rastliny dostavaju denne 4L vody na 40l kvetinac, suchom urcite netrpia. Proste im tieto extremne vysoke teploty neprospievaju...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.192 (?), 17.8.2015 16:14

Štyri 7ročné kríky v rašeline..drobné, svrknuté,upečené.Veľké plody boli iba zo severnej strany a vnútri hustého obrastu.Nepomohlo ani zalievanie.Darmo, posledný mesiac u nás nebolo kanadské počasie ale sicílske.Na budúci rok ich od juhu aj západu zatienim nejakou celtou.

jaro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 17.8.2015 18:18

Nepomohlo ani zalievanie

Pomohlo by, ale muselo by té vody být víc. Já jsem letos taky borůvky obětoval a raději zalil okurky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika