Zálivka kanadské borůvky



host - 168.17 (?) 
7.5.2016 23:27, zobrazeno: 5567x

Mám dotaz na zkušené pěstitele. Jelikož se mi nedalřilo v pěstování kanadských borůvek v hrabance s folií ohraničené od okolí. Na podzim jsem vykopal jámu vystal děravou folí a vyplnil vrchovštní rašelinou a vysadil nové odrůdy. Přihnojil síranem amonným nastlal kůrou.Zalévám kristalonem na borůvky. Zatím nepozolruji žádné přiírůstky.Možná i mrazem některé lístky namrzly. Můj dotaz se týká vody, kterou nabírám z rezatého sudu, kam je sveden okap.Může tato voda mít negativní vliv narůst kanadských borrůvek? A není to příčina mých neúspěchů?

dík za odpověď Milan

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 114.204 (?), 8.5.2016 6:49

Borůvky pěstují několik let a myslím, že úspěšně. Dešťová voda je pro borůvku to nejlepší a že je sud zrezlý asi nevadí. Ať se dařísmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 8.5.2016 9:04

Vystlaná folie nemusí být děravá. Zadrží tak víc vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6487) - 9.135 (?), 8.5.2016 9:38

Problém můžou být špatné sazenice. Dcera zasadila dvě borůvky a po roce stagnace je vyhodila a zasadila nové. Prostě nerostly. Hledejte opravdu pěkné silné sazenice. Druhý důvod může být silné hnojení. Nevím, kolik čeho jste dal, ale v prvním roce je třeba opatrnost a spíše méně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 154.17 (?), 11.5.2016 8:57
Vzpomente na to, kdyz jste boruvky sazel, jestli nemely prokorenely bal.Pri vysadbe je prospesne pomerne drasticky narusit bal, ktery mely rostliny v kontejneru.Jiz u nekolika sazenic se mi stalo, ze treba dve sezony staly a pak jsem je vykopal a mely bal stejny jako pri vysadbe.Po naruseni balu a opetovnem vysazeni na stejne misto to vypadalo, ze zesilely
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika