Zahradní borůvky - postřehy do začátku



host - 65.27 (?) 
30.5.2016 14:47, zobrazeno: 5303x

Dobrý den, plánuji nákup zahradních borůvek. Článků o jejich pěstování je na internetu spousta, a několik mám již zdárně zvládnutých. Ale rád bych, kdyby se se mnou o své zkušenosti podělili i přímo domácí pěstitelé. Jakou odrůdu vybrat, na co si dát pozor, co se komu osvědčilo, apod. Díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 35.93 (?), 30.5.2016 16:37

Kolik chcete vysadit keru a v jake jste poloze (nadm. vysce)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.27 (?), 30.5.2016 17:25

ostrava, kolik keru nvm, cetl jsem, ze idealne 3, kazdy jiny, tak mozna tak, mozna ze jeb dva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.93 (?), 30.5.2016 17:42

V Ostrave muzete mit i pozdni odrudy, zalezi na tom, kdy chcete aby Vam boruvky dozravaly. Dva kere je pomerne malo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Liki12 - (37) - 60.183 (?), 30.5.2016 17:01

Mě se nejvíce osvědčily klasický bluecrop nebo goldtraube. Myslím, že pěstování není vůbec složité. Substrát rašelina, borovicová hrabanka, piliny/hobliny z jehličnanů. Když bude mít rostlinka hodně prorostlý kořenový bal, tak se ho snažte opatrně co nejvíc rozrušit, jinak vám moc neporoste. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 30.5.2016 17:16

Základ je jáma, folie a rašelina, popsáno mnohokrát. Mám Bluecrop a Emblue, nemám s čím porovnat, plodí spolehlivě, mrazům odolávají dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.231 (?), 24.6.2016 12:45
Především je třeba vybrat místo pro borůvky - nejlépe tam, kde je vysoká spodní voda. Potom se nemusí stále zalévat. Pak je důležité, aby tam svítilo slunce. Když je to na slunečném místě, tak rané odrůdy plodí už i na konci června. Pozdní odrůdy jsem jedl i v listopadu. Já jsem si taková místa na zahradě našel a žádné folie do jámy jsem nedával. Keře mám v rašelině, jámu v průměru cca 50 cm a hloubka cca 30cm. Mám přes 35 keřů - různé odrůdy od raných až po pozdní. A potom je důležité hnojení. Granulemi hnojím na podzim a přisypu je rašelinou. Během vegetace hnojím Kristalonem na rododendrony a nebo tekutým hnojivem na borůvky. Nejstarší keře mám 14 let (ty jsem z důvodu neznalosti sadil do rašeliny v menších jamách a přesto jsou už vysoké 180 cm) a nikdy jsem je nestříhal. Vždy mi dost přirůstaly a měly dostatek plodů. Letos je to s plody u těchto starších keřů horší, protože loni měly hodně plodů, bylo sucho a tak moc loni nepřirostly. Letos ale už opět přirůstají pěkně, takže příští rok by mohly mít zase hodně plodů. Mladé keře - cca 4 roky staré od výsadby jsou letos úplně plné plodů. Snad nebude takové sucho jako loni, aby to nedozrálo a rostliny neměly přírůstky na novou úrodu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika