Výhony meruzalky v koruně angreštu



host - 153.65 (?) 
29.4.2014 13:37, zobrazeno: 2587x

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jestli by mi mohl někdo poradit, co dělat s větvemi meruzalky, které mi na tříletých stromcích angreštu začaly už loni vyrážet ve spodní části koruny. Trochu se bojím, že pouhým ustřihnutím se problém nevyřeší a mohla bych tím naopak jejich růst podpořit. Naopak je mi jasné, že je tam nechat nemohu, neb jejich růst je bujnější, než větví ostatních. Je možné, že jsem udělala chybu při řezu? Jsem začátečník samouk... Děkuji za jakoukoli radu.AP

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 29.4.2014 14:27

.. osobně bych je vylamoval už v době, kdy jsou ještě bylinné. Ranka se rychle zahojí a na patě výhonu nejsou dosud vyvinuty další pupeny, které by převzaly růst jak je to u pouze zastřižených polodřevitýcha dřevitých výhonů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 29.4.2014 14:37

Odstraňovat, odstraňovat, odstraňovat. Nejlépe, jak píše Standa, hned vylamovat začerstva, to se nejrychleji zahojí. Ty loňské už nůžkami. Pokud je ustřihnete těsně u kmínku, jejich další růst nepodpoříte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.65 (?), 29.4.2014 15:01

Děkuji moc za bleskovou odpověď. Uřežu a vylamovat budu. Loni se mi zdály ty větvičky takové nestandardní, ale nenapadlo mě, že by to nebyl angrešt. Teď už je poznám a budu na ně číhat:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika