Višeň Erdi Botermo



host - 199.99 (?) 
22.4.2007 5:38, zobrazeno: 19182x
Dobrý den, již nějaký čas se pokouším sehnat odrůdu višně Erdi Botermo nebo Ujsaharkaj / zde si nejsem jistá přesným názvem/. Prosím, poraďte, kde lze tyto odrůdy zakoupit. Mám malou zahrádku a tyto odrůdy  jsou prý pro malé prostory ideální. Děkuji a přeji hezký den. Anah
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 71.232 (?), 22.4.2007 21:45

Skoda, ze jste nenapsal odkud jste, takhle vam mozna nase tipy nebudou k nicemu. Erdi Botermo maji v nabidce napriklad v ovocne skolce Fytos v Plzni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 22.4.2007 22:59
Myslím, že tato višeň je běžně v prodeji.Chuťově je velmi dobrá, plodností ovšem zaostává za kyselkami typoMorely, Morelenfeuer, Fanal, aj. Myslím, že ta druhá se jmenuje Ujherty Fürtös, nebo tak nějak, neumím maďarsky. Nemám ale pocit, že by se hodily pro malé zahrádky víc než jiné. Koruny tvoří stejné jako jiné višně
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 25.4.2007 13:31
Pokud jsou maďarské višně v něčem ideální, tak je to optimální a komplexní chuť - nejsou ani fádně nasládlé jako Favorit, Sladkovišeň raná,  Záhoračka či Královna Hortensie (ty všechny se hodí akorát na jídlo), ani kyselé jako Morella, Morellenfeuer, Montmorency, Fanal (ty zas spíš na šťávu, džem, kompot a víno). Ty maďarské - podobně jako kdysi Köröšská jsou použitelné na všechno ve velmi dobré kvalitě. Nepočítám Meteor Korai, ta krom ranosti příliš výhod nemá. Málokdy mají ale stromy problém s naprodukcí plodů
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 136.41 (?), 14.8.2013 11:40

Můžete, prosím, blíže objasnit nevýhody a nectnosti višně Meteor Korai? Její proklamovaná dobrá chuť a rannost pro mne byla doposud dost lákavá, Plánoval jsem její nákup. Děkuji. Jindra 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.248 (?), 1.5.2007 23:10
Mohu nabídnout zdarma stromky s velkým kořenovým balem, takže je naděje, že i nyní se ujmou. Kdykoliv. Zdraví ijk.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 62.209 (?), 2.5.2007 22:57

Vaše nabídka na stromky Erdi Botermo mne velmi oslovila, právě jsem před 5 dny zjistila, že  mi ! odešel" stromek višničky sázené před 1,5 rokem- v březnu měla pupeny moc pěkné, nyní jsou hnedé a " prázdné" , jakoby suché.

Kde bych Vás našla? a Hodí se tento druh do hlinité až jílovité půdy? Kolem rostou hojně slivoně a lísky, na naší zahradě se daří broskvoním a meruňkám..    V.V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.41 (?), 5.5.2007 1:00
dobry den, nasla jsem visne Morela pozdní a Újfehértói fürtös na strance http://www.starkl.com/objednavka.htm  pokud kliknete na ONLINE objednavka a sekci ovocne stromky. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika