Vaše nejoblíbenější top odrůda rybízu červeného příp. bílého



host - 58.140 (?)
23.5.2015 9:08

Měl jsem J.V.Tets a další odr.rybízu, většina trpěla na rez. To však vůbec neplatí o Rovadě. Která je sice trochu kyselejší než ostatní. Letos sprchávají konce hroznů a napadané konce nových listů mšicemi které roznášejí mravenci. Je pozdní, ale na stromku se vyjímají krásné dlouhé hrozny každý rok. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 103.253 (?), 30.12.2010 9:57

Mám zahradu v zahrádkářské osadě a před cca 10 lety řádil na černém rybízu vlnovník    ve velkém. Já měla a mám černý Violu, který byl ale vždycky čistý, absolutně bez bobulek. Zamořený, doslova, ale byl každým rokem červený Losan... takže šel po pár letech pryč. Přitom v bezprostřední blízkosti je Detvan /kupovaný v době, kdy se na trh dostal i Tatran/, a ten byl čistý, stejně jako Holandský.Podle chuti - nejlepší Holandský, Detvan, Tatran, -  Losan jsem měla drobný a nic moc, z bílých Blanka byla celkem dobrá, dlouhé hrozny, sladší.Z černého jsem zůstala u Violy, byť jsem zkoušela i dost jiných odrůd, vyhovuje chutí, velikostí hroznů i bobule, netrpí absolutně vlnovníkem a rez chytá až hodně pozdě.

Ale stejně jako předchozí diskutující jsem přesvědčena o tom, že kvalita závisí na poloze-místě zasazení. Angrešty chtějí "luftovat", černému rybízu vyhovuje teplo někde u zdi, červený mně jde v polostínu. Chemii u drobného ovoce nepoužívám.  Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?), 30.12.2010 10:59

ja mam take svuj oblibeny rybiz a patri tam cerveny, ale bohuzel to bylo posledni, co jsem namnozila uz pred dosti lety po babicce,,, nemam foto, ale ma to mensi plody nez jine cervene rybizi a byvaji v hroznech,,,, chut sladka- jen trochu vice prace s bobulemi jsou drobne... a jine odrudy z obchodu maji ty hrozny s velkymi bobulemi´a pak na misce je toho vic---------nemate potuchu, co to mela moje babicka v zahrade... mela tam toho vice, o stejne malych plodech

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 90.226 (?), 30.12.2010 18:49

Dobrý večer.

U mě je to léta jasné.Červený poloranný Dětvan, pozdnější dlouhostřapec Tatran, bílý Blanka a Viktorie, černý Eva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 99.130 (?), 13.10.2012 21:31

Dobrý den, mohl by mi, prosím někdo poradit, kde sehnat odrůdu červeného rybízu Redwing? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.140 (?), 23.5.2015 9:08

Měl jsem J.V.Tets a další odr.rybízu, většina trpěla na rez. To však vůbec neplatí o Rovadě. Která je sice trochu kyselejší než ostatní. Letos sprchávají konce hroznů a napadané konce nových listů mšicemi které roznášejí mravenci. Je pozdní, ale na stromku se vyjímají krásné dlouhé hrozny každý rok. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Roman007 - (35) - 119.228 (?), 27.6.2015 9:31

Přemýšlím, jaké stromky na podzim pořídit. Bylo by to hlavně na výrobu vína. Počítám cca 20 stromků. Též se mi zalíbila ROWADA, protože to co jsem koupil loni, tak všechno uschlo. Ale jen ty červené. Jste s tou ROWADOU spokojen? Myslím co do chuti, plodnosti i starosti.

Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.6.2015 10:51

Též se mi zalíbila ROWADA, protože to co jsem koupil loni, tak všechno uschlo.

Té větě úplně nerozumím. Rybízy bych každopádně nesázel ve tvaru stromku

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 27.6.2015 12:02

Uschly stromky, uschnou keřecrying-radši si kupte krabičák...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 86.101 (?), 5.3.2016 20:36

Poraďte prosím odrůdy červeného rybízu. Mám vybrán J.van Tets (přelom 6.a7. měsíce),  pak Detvan vs. Roseta (na začítek 7.) a Random vs. Tatran (na konec druhou polovinu července). Které mám nasadit?

Díky Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zuzana Plzeň - (33) - 216.49 (?), 5.3.2016 20:59

Já mám Detvan a jsem s ním velice spokojená. Plodí hodně a poměrně velké bobule, které nám chutnají. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika