Stáleplodící jahody a ostatní jahody blízko sebe?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 152.14 (?) 
19.3.2011 16:12, zobrazeno: 102099x

Dobrý den, slyšela jsem, že pokud chci mít na zahradě stáleplodící jahody, nesmím mít v dosahu 50 metrů žádné jiné jahody, protože díky včelkám by časem došlo k tomu, že stáleplodící jahody by přestaly být stáleplodící....

Co se týká mě, nejraději bych na zahradě měla od nejranějších druhů po nejpozdější včetně těch stáleplodících. Můžete mi k tomu říct Váš názor? Děkuji, Radka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 20.3.2011 18:36
Jahoda roste, kvete a plodí. Potom na podzim zaschne a na jaře vyraší opět ze země, nemyslím že by opylení mělo vliv na mateční rostlinu, snad jen v případě že by jste množila jahodník semeny a ne odnožemi. Já mám zase trochu jiný dotaz. Jahodník potřebuje k opylení včely? Postavil jsem skleníček a část rostlin zůstala uvnitř, samozřejmě že až odnoží tak přesadím rostliny ven ale do té doby...? díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.14 (?), 21.3.2011 8:15

Tak jsem teď volala kvůli koupi jahod do jedné jahodárny a hned jsem se tam zeptala, a pán mi potvrdil, že opravdu nevadí, když budou jahody vedle sebe. Rovnou jsem se tedy zeptala i na Váš dotaz ohledně opýlení a skleníku a pán říkal, že pokud jahody nechcete šlechtit, tak ve skleníku můžou být a že včelky opravdu nepotřebují. Akorát zdůraznil, že v případě skleníku je trochu choulostivá záležitost větrání. Takže by to chtělo asi zeptat někoho, jak a kdy větrat. Přeji hezký den, Radka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 21.3.2011 9:33
Díky za info, jak jsem již uvedl nechci je ve skleníku pěstovat jen odnožit a pak s nima ven.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 222.66 (?), 18.1.2013 0:51

Dobrý den
v zimní zahradě nebo v interiéru lze jahody pěstovat také, samosprašné odrůdy se obejdou bez opylovacích pomocníků. Je to podobné jako s rajčaty, "stačí sem tak zatřást v době květu", ale neplatí to plně. Zadaří se to ano, jen ten efekt nebude tak silný. Lépe zkombinovat vlastní snahu a technologii. Ventilátorky, štěteček a píli :)
Pokud dosvěcujete v interiéru, bez ventilátoru se stejně neobejdete. Ventilátor nemusí s rostlinkama mlátit, úplně postačuje jemný pohyb vzduchu a na spínačky spuštění jen několikrát za světelnou periodu.
Pokud jste hračička, lze donutit k plodům několikrát za rok i nestále plodicí jahodníky (kombinace teploty a světlené periody). Ke spolupráci se dají umluvit i lesní, to však už neni hračičkování, ale mikropiplačka :) 10W pěstební LED vám mohou zajistit jahody i v zimě.
Přeji vám pohodové dny Joma.Mareji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 2.213 (?), 24.1.2014 22:26

Zrovna něco podobného zkouším. Mám tu 20W LED pěstební světlo, prostor 0,6m čtvereční a právě klíčí semínka měsíčních jahod. Jsem na to hodně zvědavý. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 135.2 (?), 20.3.2011 23:00

Souhlasím s p.Mirkem - pokud nemnožíte semeny je to jedno. Ale pokud chcete mít vedle sebe různé odrůdy (a tuto různost sortimentu zachovat), musíte si pak při množení odnožemi dát pozor na to, ze které rostliny odnož berete. Nejjednodušší je mezi různé odrůdy postavit na hranu prkno a za ně už šlahouny nepouštět, protože jinak by vám za pár let zůstala jen ta nejvitálnější odrůda.

Jestli k opylení potřebuje včely nevím.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 152.14 (?), 21.3.2011 8:06

Děkuji za reakce a za rady. Potěšili jste mě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.2 (?), 26.3.2011 14:54

Také jsem si zakoupila několik sazenic dle dozrávání + stáleplodící.

Ze stáleplodících nejsem vůbec nadšená (nepamatuji se odrůdu), ale jsou tvrdé v červnu i ty pozdější; výnos mnohem menší. Takže je letos nejspíš vyměním za "normální", opět dle dozrávání...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 155.12 (?), 26.3.2011 18:52
Záleží na odrůdě, my taky máme neznámou odrůdu a zkuste poznat na obrázku která je stáleplodící.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika