Stáleplodící jahody a ostatní jahody blízko sebe?



jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?)
27.3.2015 20:53

Se stáleplodícími jahodami mám špatnou zkušenost. Jahody byly malé, úroda nízká a na podzim jich hodně nedozrálo. Měsíční jahody to je něco jiného. Plodí mi od června do zámrzu. Někdy byly i v listopadu. Jahody mám nasazeny na tarásku z pískovce. Na zobání je to velice praktické. Nemusím je okopávat. jen někdy vytrhnu plevel. Moje sousedka pěstuje měsíční jahody před nepoužívaniou garáží mezi dlaždicemi. Jahody ji rostou jako z vody. Natrhá i dva litry najednou.Dá to ale velkou fušku je natrhat.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
host - 254.91 (?), 24.3.2015 10:30

Již 15 let pěstuji jahody na stejném místě.Po 3 letech na podzim vyreju, ponechám na jaro pěkné mladiče a důkladně zareju hnoje, co se vejde. Na jaře záhon upravím a natáhnu folii a osázím.Opět je 3 roky bez namáhavé práce hotovo a jahody rodí, jako hrom... Milča

jahody stáleplodící
jahody stáleplodící
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.132 (?), 27.3.2015 19:28

Máte někdo zkušenosti s mulčováním jahod? Viděl jsem mulčované slámou, ale keříky byly docela daleko od sebe a mezi řadami vždy cestičky, to my je máme více na husto. Zkoušeli jste to někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 27.3.2015 20:01

Pokud máte se slimáky smlouvu o neůtočení, pusťte se do toho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 27.3.2015 20:53

Se stáleplodícími jahodami mám špatnou zkušenost. Jahody byly malé, úroda nízká a na podzim jich hodně nedozrálo. Měsíční jahody to je něco jiného. Plodí mi od června do zámrzu. Někdy byly i v listopadu. Jahody mám nasazeny na tarásku z pískovce. Na zobání je to velice praktické. Nemusím je okopávat. jen někdy vytrhnu plevel. Moje sousedka pěstuje měsíční jahody před nepoužívaniou garáží mezi dlaždicemi. Jahody ji rostou jako z vody. Natrhá i dva litry najednou.Dá to ale velkou fušku je natrhat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.132 (?), 29.3.2015 20:01

měsíční, to jsou ty divoké, co rostou i v lese?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 107.247 (?), 31.3.2015 12:39

Já jsem to přesně takhle udělala vloni: dva řádky stáleplodících jsem nasadila vedle dvou řádků normálních jahod. Ty stáleplodící skutečně plodily až do podzimu, ale stalo se mi to, že ty normální se docela rychle množily a šlahouny se dostaly až k těmto, teď na jaře už ani moc nepoznám, které jsou které :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika