Špatně zasazený rybíz?



walerka - (29) - 216.54 (?) 
12.12.2014 22:35, zobrazeno: 8732x

Dobrý den, letos na jaře to budou dva roky co mi tchán zasadil keře červeného rybízu. Myslím si, ale že je nezasadil dobře, nerostou jim další pruty (větve) asi nejsou zasazeny dost hluboko. Stačí, když k stávajícím prutům přihrnu hlínu nebo je mám vykopat a zasadit níž. Nebo proč nerostou? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.131 (?), 12.12.2014 23:09

Proč vám nerostou další pruty, nevím, ale každopádně je můžete nahrnout. Pokud máte kompost, tak kompostem. Pozor, koření mělce, takže zeminu spíš přidat, než shrnovat z okolí. Hnojíte je něčím? My dáváme před zimou do keřů kompost, potom zjara při rašení a na začátku tvorby zelených bobulí Cererit.                       Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 13.12.2014 9:31

Nerostou jak? Jaké jsou přírůstky? Osobně mám zkušenost, že podle doporučení hlouběji zasazené rybízy neprosperují a trvá jim pár let, než se vzchopí. Takže je raději sázím mělce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
walerka - (29) - 216.54 (?), 13.12.2014 16:18

Tak jak jsme ho zasadili tak vypadá stále, snad jen porostl do výšky a trochu se rozvětvily ty vršky ale protuky má pořád jen dva.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 13.12.2014 16:36

Nechte to být jak je. Opatrně přihnojujte. A čekejte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 15.159 (?), 11.3.2015 10:43

Zdravím, tiež mi nerástli ríbezle, žiadne prírastky, dočítala som sa, že ich treba sadiť tak, aby krčok, z ktorého vyrastajú prúty, bol aspoň 10 cm pod úrovňou zeme. Minulý rok som sa nahnevala, všetky som ich vykopala, zasadila som ich hlbšie a zostrihala som tých pár prútov, čo mali, do dvoch tretín. Pri sadení som do jamy dala maštaľný hnoj. Do jesene mi pribudli nové výhonky a už sa to konečne po 5 rokoch podobá na normálny ker. Prajem veľa zdaru!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 11.3.2015 11:07

No sice pozdě, ale přece. Myslím, že místo toho, že se zabýváte takovým nesmyslem, jako je, jak to máte hluboko zasazené, byste si měla kolem těch rybízů porýt a odstranit tu trávu a pohnojit a potom by vám to rostlo.

Jak je pro zdejší radílky typické, nikdo se nezabývá okolím toho rybízu, ale jen špekulují nad špatně položenou otázkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika