Sladký angrešt odolný proti padlí - co mi můžete doporučit?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 129.164 (?) 
10.4.2013 12:56, zobrazeno: 42622x

Dobrý den.

Hledám vhodou odrůdu angreštu do své nové zahrady. Zasazena bude na jiho-východ, slunce opravdu dost. Lokalizace je Praha- západ. Chtěla bych odrůdu sladkou a co nejodolnější proti padlí. Můžete mi nějakou takovou doporučit?

Děkuji velmi krásně.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 10.4.2013 13:41

Mam bilou Primu a cerveny Karat.Jen sice dva roky, ale jeste jsem je nicim neosetroval a plody jsou chutne.Zakoupene byly v Drozdine.Myslim, ze tam maji same rezistenty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 140.143 (?), 14.4.2013 21:15

černý neguš- trnitej malej ale chuť výborná. Pax- červená odrůda taky docela sladká. Oba stříkat nemusíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.186 (?), 14.4.2013 22:14

Karát - červený, ve tvaru kapky - je zcela rezistentní proti hnědému padlí (jak plody, tak větvičky), vyšlechtěný je u nás. Sladký, ale není tak aromatický jako klasický Zlatý Fík (ale ten se zase musí stříkat).               Lída           


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 15.4.2013 0:22

Pani Lido, kde jsou ty casy Zlateho fiku.Sam za sebe bych rekl, ze to byla a snad i je, jedna z nejchutnejsich odrud.Bohuzel provadet obradni tanecky s postrikovacem kolem teto odrudy je vice nez jista.Ale verim tomu, ze jednou se zase najde chutove, ale zaroven i rezistentni odruda, Zlatemu fiku podobna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.186 (?), 15.4.2013 12:53

Pane Rosťo, můžu vám říct, že loni jsem ZF ani nestříkala (mám jen 1ks, ale obvykle stříkáme se sousedkou dohromady). Sousedi vykáceli stromy z jižní strany, zlikvidovali přestárlé angrešty, takže z jihu má stromek otevřený prostor a vzduch. Korunku má prosvětlenou, úrodu měl velkou a jestli jsem obrala hrst špatných - víc ne... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Rosťa 1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 185.4 (?), 15.4.2013 21:22

Nasadila jste mi brouka do hlavy..asi ho zase zkusim... Myslim si, ze jeho chut asi nenese zadna jina odruda.Zasadim ho na jih mezi japonske svestky..a hned dva kousky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 22.4.2013 19:55

1OO% odolná odrůda je Invicta, ovšem chu´tově nic zvláštního-a v tom to je, něco je vždy za něco...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marie Klára - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (187) - 41.2 (?), 21.5.2013 12:56

Přimlouvám se za Karát, o kterém psala Lída. Z rezistentů, které znám, je nejodolnější a nejlahodnější. A na angrešt dost málo trnitý. Tak moc nám chutná, že už máme na zahradě čtyři. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.198 (?), 24.5.2013 8:52

Dobrý den.

Invictu máme první rok a už je napadená. Nic není 100%.

S pozdravem Mirek, Brno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika