Sladký angrešt a rybíz pro děti



host - 79.49 (?) 
3.3.2011 18:28, zobrazeno: 30206x

Prosím poraďte: nebude ze mne velkopěstitel ani nehodlám zavařovat, mám pouze malé děti, kterým bych chtěla dopřát možnost vlastnoručně si na zahrádce utrhnout a spořádat i angrešt a rybíz (kromě jahod atd.). Už se pomalu nevyznám ve všech těch druzích o kterých se tu psalo, stačily by mi 2 keříky nebo spíš stromky, které by ale plodily dlouho a hlavně spíš sladší plody. Jeden agrešt, 1-2 rybízy dvou barev. Děkuji za radu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.227 (?), 3.3.2011 18:38
Z červených rybízů je docela sladký např.Losan, hodně sladký je Korál.Z bílých je docela sladká Viktoria.Angrešty jsou sladké pomalu všechny.P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 191.35 (?), 3.3.2011 18:42

Je to pravda, ale já jsem jako malé robě zásadně pojídal angrešt nezralý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 118.231 (?), 3.3.2011 19:13

jsi se nemohl dočkat vid ;)) no u nas sousedi se taky nemohli dočkat a vetšinou ani nedočkaly...;))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 147.108 (?), 3.3.2011 19:28

Kdesi na internetu jsem jednou narazil na testy cukernatosti rybízů. Ale kde to bylo nevím. Z angreštů myslím je stále použitelný Zlatý fík.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 3.3.2011 22:00

Chystám se za stejným účelem vysadit taky nějaký angrešt a rybíz. Momentálně to vidím z angreštů na PAX a INVICTU. Z červeného rybízu na KORÁL, JESAN, případně RUBIGO. No a z bílého rybízu JANTAR, ORION, případně VIKTORIA. Uvidím, které se mi podaří sehnat. Vybíral jsem nejen podle sladkosti, ale i odolnosti a náročnosti na pěstování :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 4.3.2011 8:32

Zdravím.

Řešila jsem to samé. chtěla jsem odrůdy vhodné spíše na přímý konzum než na konzervaci nebo produkci šťáv, do vyšších poloh a odolné. Podle informací na stránkách Sempry, pobočka Losiny, jsem si vybrala (opisuju svoje loňské poznámky):

z angreštů Astrid (vhodný pro přímý konzum), Chryso (odolný proti nemocem), Skvost (univerzální, s Chrysem by měl nahradit Zlatý fík), Karát - červený (stolní). Nakonec mám ještě Darek, co nám koupila tchýně.

z červených rybízů Korál (jeden z nejsladších), Jesan (raný a sladký), Losan.

z rybízů bílých Jantar (raný, stolní ovoce) a Orion (pozdní, neopadá).

Pak mám ještě růžový no name od kolegyně a jostu, která mi na rozdíl od čistého černého rybízu chutná.

Doporučuju si tu Sempru projít, mají tam popis hodně odrůd, vyberete si podle svých stanovištních podmínek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 171.171 (?), 4.3.2011 23:49

Minuly rok som prvy krat jedol červeny angrešt Niesluchowski - všetkym doporučujem, je sladky a vynikajúci a hlavne je rezistentný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.203 (?), 6.3.2011 16:01

Máte ještě někdo zkušenosti s angreštem  Niesluchowski? Co jsem se díval na netu, tak jsem toho moc nenašel.Ani tady se o něm moc nepíše.Na podzim se chystám rozšířit "řadu" angreštů.K Primě, Invictě,Remarce a Karátu vysazené loni na jaře chci přikoupitRixantu, Rokulu,Rolondu a Darek.Pokud by byl ten Niesluchowski tak dobrý jak se o něm píše, tak bych ho možná za nějaký vyměnil.    Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 252.35 (?), 6.3.2011 20:51

Jen vím, že náš šlechtitel angreštů pan Vrána má na výstavách žlutý stánek, kde prodává. Ve státní zkušebně jsou jeho odrůdy hodnoceny vysoko.    neplette si ho ale se synonymem vrana, které kdosi tady používá.To je jiný šlechtitel.
Ze zkušenosti: Dostal jsem za úkol hlídat pětiletého vnoučka. Napadlo mne jít na ryby, ale příprav bylo moc, zapomněl jsem na jídlo a pití.Cestou zpět jsme měli žízen a hlad. Skrze drátěný plot vykukovyla větvička červeného rybízu, úplně zralého, ani v zahradě ho nikdo neobíral, tak jsem se do něj zvenčí plotu pustila vnouček taky. Od té doby má rád kyselé rybízy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika