Skvrny na listech kanadských borůvek



pohodar - (46) - 180.112 (?) 
21.6.2013 22:10, zobrazeno: 14598x

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli jsou tyto skvrny na listech kanadských borůvek normální, nebo je to znak nějaké nemoci.. jsou zasazeny loni na podzim.. děkuji za odpovědi




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 8.149 (?), 21.6.2013 22:21

jsou v kyselé půdě? netrpí suchem?

jako první věc bych je hned stříknul listovým hnojivem na borůvky (azalky, rododendrony) a řešil původ problému

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
pohodar - (46) - 180.112 (?), 21.6.2013 22:30

zalévané jsou a s kyselostí si myslím také není problém.. možná to hnojivo..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 2.73 (?), 22.6.2013 11:31

Také mi letos koupené borůvky z kontejnerů po zasazení do rašeliny neprospívaly. Listy flekatěly,  schnuly a opadávaly. Nejvíce odrůda Northland. Před 14 dny jsem je zalil Kristalonem na rododendrony - je i na borůvky. Dávají se dvě odměrky na 10 litrů. Za 4 dny se jejich stav začal zlepšovat a včera jsem je šel trochu v tom horku zalít a už začaly krásně pouštět nové výhony, listy pěkně zelené. Asi v té rašelině moc živin nemají. Jinak velké borůvkové keře hnojim na podzim granulemi a zasypu rašelinou. Krásně se to do jara rozloží. I ty jsem Kristalonem nakonec podlil. Neuškodilo jim to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 77.130 (?), 22.6.2013 18:43

To jsem měla na borůvkách loni na všech, kromě jedné a letos ani tečka, jsou v pohodě, jen ta co ty skvrny neměla mi jakoby bledne :-) nechci napsat přímo žloutne, to ne, ale listy nejsou tak zelené jako bývaly. Hnojím stejně (granule na azalky a rododendrony, dřív jsem kupovala přímo na borůvky), zalévám stejně, pokud možno každý den... je pravda, že je to jiná odrůda než ostatní a je první v řadě ve svahu, tak jestli toho slunce na ni není moc, světlejší byla vždycky, ale tohle mi přijde dost. Neměl jste někdo také podobnou zkušenost, už je na místě cca 4 roky a plodí celkem dobře, má drobnější borůvky o proti jiným keřům a je i vzrůstově menší, nemá tak bujné přírůstky... Díky za případné rady :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika