Schnutí nagreštu



host - 159.151 (?) 
5.7.2014 10:20, zobrazeno: 6261x

Dobrý den,

na jaře jsem zasadil 7 nových stromkových angreštů. Všechny se ujaly a pěkně rostly. Pak cca měsíc zpátky mi dva začaly z ničeho nic uvadat. Jako kdyby neměly dostatek vody. Tak jsem je začal zalívat, ale stejně to nepomohlo a stromky uvadly. Teď začaly chřadnout další dva, zase zalívám i když tentokrát je popršeno.

Vedle jsou stromky rybíru, angreštu a josty, ketré jsou 2 roky staré a ty jsou v pořádku. 

Na schnoucích stromcích nejsou pozorovaní žádní škůdci ani plíseň.

Nevíte čím by to mohlo být? 

Děkuji za každou radu.

David

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 8.141 (?), 5.7.2014 19:54

Vloni mi jediná ponrava ožrala angrešt a pak čtyři sazenice mangoldu. Dal jsem i návnadový brambor, ale dříve jsem si všiml lehkého vadnutí dalšího kusu mangoldu a rýč vynesl na světlo pachatele. Tehdy jsem ještě nevěděl, že může i za ten angrešt, takže jsem ho vyndal až na podzim a bohužel i přes ostříhání kořenů a větví a zasazení na lepší místo na jaře zhynul. 

Takže vezměte rýč a zkontrolujte stav kořenů u jednoho kusu - budete vědět na čem jste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 159.151 (?), 8.7.2014 20:42

Tak jsem vykopal dva uschlé angrešty, na žádného chrousta jsem nenarazil. Zasílám foto, jednak angreštů, které schnou a kořenový systém uschlých angreštů. Možná na něco příjdete .

1
1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.151 (?), 8.7.2014 20:45

2

2
2
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 159.151 (?), 8.7.2014 20:46

na kořenech jsou takové bílé "fleky"

3
3
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 8.158 (?), 8.7.2014 21:54

U uschlých už žádný strávník nebude. Na dolních kořenech chybí jemné vlásečnicové kořínky, houba se pouští do odunřelého dřeva, víc toho z fotek nevidím. je tam vidět něco okousaného? Zdá se, že kultivujete dříve neobdělávaný pozemek, tím spíš bych věřil na zlomyslné drátovce. Zkuste jako nástrahu zahrabat půlky brambor a kontrolovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 9.7.2014 10:54

Z dodaných snímků nemohu vyloučit napadení padlí americkým.Myslím ale, že na spodních listech vidím šedé skvrny, tipnul bych plíseň šedou,která způsobila napadení oslabených rostlin po výsadbě..

Odumírání angreštu může způsobit plíseň šedá (Botrytis cinerea).Během vegetace se na listech odumírajících výhonků tvoří skvrny, listy opadávají nebo zůstávají seschlé viset. Pro likvidaci plísně je nutno provádět zmlazování keřů hned po sběru úrody, řezné rány se zatírají latexem s 2 % Fundazolem.

Bílé skvrny na kořenovém krčku mohou být konidie bílé hniloby(sclerotinia sclerotiorum)

odumíraní jednotlivých větví, nebo celých rostlin doprovázené výskytem hustého bílého mycelia na kořenovém krčku a černých tvrdých tělísek(sklerocií).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika