Sazenice jahod Evie 2



Stránky: 1,  2   
host - 176.254 (?) 
31.8.2012 17:30, zobrazeno: 31440x

Chtěla bych si založit záhon jahod, vybrala jsem si stáleplodící Evie 2, ale nikde ji nemohu sehnat. Neporadíte mi někdo, kde se dá zakoupit? A máte někdo zkušenosti s touto odrůdou? Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Zdeni - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 107.127 (?), 31.8.2012 18:09

... no zrovna se zlobím, že jsem si je koupila. Plody byly před dozráním, tak jsem je i po zasazení nechala a asi 2x už okusila zralou jahodu - poměrně veliká, atraktivní, ale kyselá, kyselá, kyselá... koupeno v našem zahradnictví, což Vám asi k ničemu nebude. Reference na netu jsou suprovní, ovšem skutečnost trochu jiná...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 35.39 (?), 1.9.2012 11:37

Neni to hodnoceni ponekud predcasne? Po presazeni jahody (zrejme z maleho kontejnerku) nemuzete ocekavat ze poradne dozraje, zejmena chutove. Lepe kvety ci plody po presazeni ci vysazeni vystipat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 25.108 (?), 4.9.2012 10:12

Evie2 a kyselá? Mám je druhým rokem a žádnou kyselou jahodu jsem zatím neobjevil. Naopak - i jahody, které koncem roku během přízemních mrazíků skoro vůbec nezčervenaly, byly poměrně chutné. S chutí ani úrodností problém nemám, zdá se mi ale, že je náchylnější na různé choroby než jiné odrůdy (může to být ale mým ne příliš vhodným stanovištěm v polostínu).

Takže kdoví co Vám v zahradnictví prodali...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 212.194 (?), 28.10.2012 19:00

Taky mám stejnou zkušenost, jsou výborné a dost plodí, ale pokud je deštivější počasí, tak bohužel rády hnijí. Kyselé ale vůbec nejsou, to musí být nějaká jiná odrůda.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 57.138 (?), 7.12.2012 7:11

Tiez ich pestujem, mam ich dovezene priamo od slachtitela. Som zaciatocnik, takze isto robim kopa chyb a tohto roku som sa im takmer vobec nevenoval. Tak to vyzeralo potom aj s urodou. Minuly rok boli zasadene a minulorocna uroda bola nadherna. Mam ich tiez v polotieni a to ci jahoda bola kysla zaviselo aj od toho kolko slnka aj vlahy v obdobi dozrievania mali. Vacsinou som ich po ocerveneni este nechal nejaky cas na stopke a boli dobre. Aj ked mi viac chuti Evies delight a uplne najviac asi Velvet (vsetko ten isty slachtitel), rozhodne Evie 2 nemozem klasifikovat ako kysle. Dik vysokej urodnosti velkych plodov ale potrebuju vyrovnane zavlazovanie a bohatu vyzivu, inak od nich nemozete ocakavat 2 kila na trs a rok. Su vitalne, maju listy od korena az po spicku listu dlhe cca 25-30 cm. Su to riadne lopuchy. S primeranou vyzivou je rastlina velmi vitalna a bohato rodi az do prvych mrazov. Tolko hovoria moje skusenosti. Som vsak ako som spomenul, jahodar zaciatocnik.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 47.77 (?), 21.8.2013 22:20

Naprostý souhlas, vzhledově jahody pěkné, v plném dozrání až tmavě rudá barva. Bohužel i poté ve srovnání s jinými kyselé. Těmi jinými myslím klasiku Selva a novější Diamante. Ani jedné z těchhle stáleplodících nesahá chutí na paty. Diamante sice také musí pořádně dozrát, ale pak jsou sladké. Má jahoda je koupená v renomovaném zahradnictví a nedostatkem péče opravdu netrpí, tak snad jsem nebyl podveden. Než vysázím záhon, vždycky si takhle nějaký ten vychvalovaný exemplář otestuji, prodejcům se nedá věřit.

Jakub

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 94.103 (?), 7.10.2014 12:29

Sazenice jahod Evie 2 jsem si munilý týden objednala u Sempry Trutnov-byly doručeny do dvou dnů od objednání v bezvadném i vzhledovém stavu-silné kořeny, pevné stvoly.Už jsou v zemi, zasazené do netkané textilie, zespod černé, shora bílé pro odrážení slunečního světla a proti přehřání substrátu.Také jsem dlouho vybírala, nechtěla jsem jahodník, který příliš tvoří odnože.Teď jsem trochu roztrpčená příspěvky o této sazenici-zvláště, že je kyselá.No, uvidíme, jak se vyvinou, nechám se překvapit, snad se ujmou, prozatím je nemohu posoudit.

Šišková J.Dubí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 7.10.2014 12:47

Tyto jahody velmi brzo vybarvují a je potřeba je sklízet bez podtržení až v plné zralosti. I tak jsou v porovnání s SS a jejími dcerami více svěží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
fanatix - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (256) - 144.99 (?), 7.10.2014 18:32

Ja som EVIE 2 kupil pred mesiacom v Hornbachu. Plato so 4 rastlinkami za 2.49€. Sadil som ich do beznych balkonovych kvetinacov, zavesene na plote a pripojene na kvapkovu zavlahu. Hnojenie 1x tyzdenne Krystalon Jahoda. Prvé plody som zbieral uz o 2 tyzdne a jahodnik doteraz rodi stale viac a viac. Plody su velke, pevne, krasne vyfarbene a vybornej sladkej chuti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika