Sázení Rakytníku



host - 48.146 (?) 
24.4.2013 9:07, zobrazeno: 13294x

Je možné zasadit samce a samici k sobě tak, aby vzniknul jeden keř nebo je nutné dodržovat vzdálenost ty dva metry?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.222 (?), 24.4.2013 9:24

Zbytečně si budou konkurovat, bude to přehuštěné, bude menší úroda a hůře se to bude sklízet. Nedělal bych to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 25.4.2013 13:42

Můžou být i blíž jak dva metry, úplně k sobě bych je nedával, ale metr od sebe (samice po větru) už by to šlo.

A nebo jestli nemáš místo, tak naroubuj samce na jednu větev samice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 25.4.2013 14:06

Ale jo, když vám nevadí, že bude menší úroda, nasaďte je k sobě. My máme taky keře rakytníku tak půl metru od sebe, i když mně nejde ani tak o plody, ale o to aby bylo pěkné houští.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 48.146 (?), 25.4.2013 23:01

Děkuji za rady. Já mám problém s tím, že je nemůžu zasadit po větru od západu, jak to má být, ale od severu. Mně jde hlavně o úrodu, tak nevím, jak to vymyslet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 180.2 (?), 26.4.2013 20:17

To s tím větrem je spíše doporučení, není to bezpodmínečně nutné. Pokud budou keře tak blízko u sebe, tak se opylí dostatečně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 25.2 (?), 29.4.2013 21:49

winkJe to věcí každého pětitele.Můžeš se inspirovat nabídkou Starkla nebo Bekra ti podobné rostliny zatrktivňují v podobě "pomlázkových pletenců", úrodu by jsem neřešil.Pokud ji budeš používat pro sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 194.19 (?), 15.5.2013 9:26

Koncem dubna 2013 jsem zasadil 2 rakytníky a zatím žádný náznak rašení. Vypadá to, že je suchý. Je možné že to ještě vyraší?
Dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 250.195 (?), 15.5.2013 21:28

Vzhledem k tomu, ze rakytniky jsou jiz nejakou dobu odkvetle, to spise vypada, ze ty vase jsou kaput. Je jista sance, ze vyrazi odspodu z nejakeho zachovaleho ocka novy vyhon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.19 (?), 16.5.2013 8:34

Vypadá to tak jak píšete. Přišly na dobírku, ale už asi bylo pozdě. Nebyl na nich sebemenší náznaky rašení. Nechám je v zemi. Zatím jsem se je pokusil u dodavatele reklamovat. Kromě rakytníku jsem také zasadil brusinky, zatím také bez náznaku života. Nejlépe je brát rostliny přímo od zahradníka, pokud je možnost. Tam přímo vidím jak rostliny vypadají. S dobírkami je problém a co potom s tím.  Na brusinkách jsou lístečky, takže to možná bude dobré.

nerašící rakytník
nerašící rakytník
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika