Samosprašné kiwi - jak je to se samcem?



host - 78.91 (?) 
22.1.2017 11:22, zobrazeno: 9762x
Dobrý den, ráda bych vysadila nějaké (více odrůd) samosprašné mini kiwi. Už vícekrát jsem narazila na to, že i v tomto případě je lepší mít i samčí rostlinu, protože bez ní je úroda celkem mizerná. Nemáte s tím zkušenosti? Myslím, že na jednoho samečka by se u nás případně místo našlo. :-) Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 9.143 (?), 23.1.2017 21:19

Přidám se k dotazu, kiwi plánuji letos vysadit. Ráda bych věděla, jestli by se opylení samosprašného minikiwi zlepšilo, kdybych zasadila dvě rostliny např. Issai, aby se opylovaly navzájem (otázka je, jestli jsou nebo nejsou sazenice množené vegetativně - to by pak nemělo cenu, protože by šlo vlastně o stejnou rostlinu). Přiroubovat samce by asi bylo spolehlivější, ale nevím o nikom v mém okolí, kdo by poskytl roub, stejně bych musela sazenici samce koupit. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 31.10 (?), 5.3.2017 8:38

  Dobrý den. Nedoporučuji řešit opylování pouze samosprašnými rostlinami. Opylení není tak kvalitní. Z mé vlastní zkušenosti (13 rostlin) vím, že jedna tzv. "samosprašná rostlina", obsypaná květy, dá   hrstičku plodů na ochutnání.  Ta samá rostlina rok poté, co mi již kvetl samec,  dala košík plodů.  Investujte trochu toho prostoru, který samec zabere, na úrodě se to vyplatí.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.143 (?), 5.3.2017 17:57

Tak, a je jasno smiley.  Děkuju. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.215 (?), 5.3.2017 18:19

dejte samce bude vic plodit

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 107.19 (?), 30.3.2017 11:03

A jak daleko ten samec může být od samičích rostlin? Aby dokázal bez problémů slpnit svou povinnost? :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 237.155 (?), 1.6.2017 8:16

dobrý den.

mam problem kiwi jumbo stáří 5let vloni začala samice kvést obsypaná květy samec ani jeden květ-letos se situace opakuje opět obsypaná samice a samec ani jeden květ.--dilema mám vykopat, nebo čekat

a nějak samce donutit otázka je jak???

za poradu děkuji janda 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 20.34 (?), 10.6.2017 13:50

Vzít si od jiného květy samce a každý samičí květ ručně opylit. Letos má květy málokdo, protože to namrzlo, musíme počkat na lepší rok. Vždycky lepší roky bývaly, jistě budou. Ale vaši situaci to chce řešit dlouhodobě. zasadte si samce, mnoho firem prodává arguty i samce k nim. Arguty kvetou tehdy, když jim umožníte růst od země kousek nahoru a potom do vodorovna. Také je třeba mít dobrého samce, což většina firem už dnes má.
Někteří kvetou až po mnoha letech.
Samce arguta doporučuji i včelařům, včely milují jeho květy.
Měl by být nedaleko samic, ale i 20m vzdálený funguje, opyluje se to větrem, nikoli včelami.Včely na samici nejdou. To mi lidi nechtějí věřit, ale podívejte se na to sami až vám to pokvete.
Ze samosprašných odrůd mi issai nechutná, weiki je dobrá,, a jiné ještě na trhu nejsou, leda vyjimečně, ty nám dluží výzkumný ústav Holovousy, tam mají dost dobrou odrůdu, kterou už množil kdysi pan Sus.Nové samosprašné se ještě nezaběhly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika