Rybiz Red Lake



Stránky: 1,  2   
dafa - (48) - 103.6 (?) 
10.5.2013 10:18, zobrazeno: 12945x

Dobry den,

    za boha nemohu nikde sehnat rybiz Red Lake v kerove forme. Nevite nekdo kde by se dal koupit? Meli ho udajne na rostlinky.cz, jenze kdyz jsem si ho objednal a prisel postou tak bylo na fakture, ze udelali bez meho vedomi vymenu za Rovandu, kterou si mohu koupit vsude. Dost me to nedzvedlo, ale kvuli 200Kc nebudu resit reklamaci, to mi za to nestoji. Ale o ten Red Lake bych nerad prisel. Diky za pripadny TIP.;-)

David

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 41.143 (?), 24.6.2014 15:24

Letos dozrál Red Lake dřív.  Dozráva spolu s odrůdou Detvan. Detvan má hrozny s hodně dlouhou stopkou.

Red Lake
Red Lake
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 41.143 (?), 24.6.2014 15:29

.

Detvan
Detvan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.6.2014 9:07

Proč sháníte za každou cenu zrovna Red Lake? Nepřijde mi ničím zvláštní - velikostí, chutí, délkou hroznů ani dobou zrání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 25.6.2014 10:57

Pane Vysloužile, máte nějaký rannější vyzkoušený? Potřebuju nějakou obnovu keřů a pomalu hledám co by se hodilo. Nějaký ranější a aby to nebyla žíravina v bobulích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.6.2014 13:06

Přiznám, novinky jsem všechny nezkoušel. Pominu ty evidentně pozdně zrající, jako Rowada či Heinemannův, pak mezi červenými rybízy jsou rozdíly ve zrání jen řádu dní, což vzhledem k tomu, jak dlouho vydrží bobule ne keři není rozhodující. Odrůdu, zrající zřetelně před ostatními (jako Démon mezi černými) neznám, resp. jednu takovou na zahradě mám, ale je to starý keř neznámého jména. Z těch starších bych vyřadil Holandský a Vierlandenský (fakt kyselé). Jonkeer v.T. je raný, ale u mě má menší střapce. Lepší mi přijde Detvan. Chuťově je mou srdeční záležitostí Losan. Chuťově, dle mého nepřekonaný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 25.6.2014 13:11

Raný Nějaký Červený jsme na jedné zahradě měli, bohužel jsem si ho nerozmnožil. Haineman nepřipadá v úvahu, Losan mám. Zaujal mě popis odrůdy Korál v databázi odrůd. Na papíře to vypadá slušně, ve školce jsem jej nikde neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 25.6.2014 14:28

Já taky ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 137.169 (?), 26.6.2014 21:29

Dobrý den.
Někdy začátkem 80tých let jsem si koupil novinku Red Lake, spolu s jinými ve školce, která byla u silnice mezi Jičínem a věznicí Valdice. Dnes pěstuji potomky této rostliny a ani jiné Red Lake a z jiných podmínek, neznám. Hroznem, především stopkou, mi Váš „Red Lake“ ten můj moc nepřipomíná. Můj má stopky, třapiny, spíše tenké. Takže zralý řidší hrozen jen visí. Žádný výrazný oblouček silné stopky. Možná jiné podmínky. Mám 550-600m. Další znaky na fotce nerozeznám.
Můj Red Lake je dosti náročná a choulostivá odrůda. Je to jediný červený (bílý), který znám, který trpí padlím. Uvádí se, že červený rybíz padlím netrpí. Po letech letos opět (angrešt a černý, 15 odrůd a žádný). Na antraknozu je také hodně citlivý. Nepoužívám chemii. Je to nejslaběji rostoucí odrůda z asi 15ti, které pěstuji. Řídký keř vzhledem k tenkému dřevu hodně rozklesává až poléhá. K velikosti keře je docela úrodný. Typem dřeva a růstu se mu podobají Jonkher v.T. a Jesan, jsou ale silnější. Dozrává hned po nich. List, podobný Jonkheru. Je zakulacený, nemá ostře špičaté cípy (typu Holandského). Nezralá kulička je mléčně zakalená, není sklovitá. Nesnáší konkurenci trávy. Snadno se množí, ale roste pomalu.
Myslím si, že v chuti je z mých červených (bílých) rybízů nejlepší. Zkoušel jsem to i na řadě dalších lidí. Je ale problém, že většina odrůd ještě není, v jeho době, v plné zralosti. Vzhledem k chuti a slabým keřům, ho pěstuji nejvíc i když všechny jeho ostatní vlastnosti jsou dost špatné. Myslím si, že tato odrůda za pěstování stojí. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 41.143 (?), 27.6.2014 18:09

Pro pana JG jsem udělal detailní snímek. Red Lake se hodí pro přímý konzum, když ho porovnám s Detvanem tak je sladší. "Nekroutí hubu" jak Detvan. Proč pěstuji Red Lake je chutný, úrodný, raný,  má moc pěknou barvu a velké bobule, stejnoměrně dozrává. To že se hodně rozklesává až polehává je pravda. Větve jsem musel přivázat k roxorům. Na snímku z 24.6.2014 je vidět roxor.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika