Rozinkový strom - Muchovník olšolistý



host - 178.38 (?)
22.5.2015 16:13

Souhlas, je to broskev. Akorát reagujem na diskusi 2 roky starouwink

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                  
host - 156.2 (?), 22.5.2015 12:40

myslím si že je to sakura, mám jí také na zahradě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 49.50 (?), 2.6.2013 17:26

Je to broskev úplně jasně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.f.K - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (322) - 244.2 (?), 22.5.2015 13:15

Broskvoně a nektarinky mají květy od velkých růžovitých až po drobné zvonkové. Mandloně mají květy růžovité, ale povětšinou bílé až velmi světle růžové. Toto je učebnicový snímek broskvoně.

Tipnul bych to na odrůdu broskvoně Favorita Moretini 3, jednak protože to zcela odpovídá vzhledu a druhak, protože jiné příbuzně vypadající v době květu nejsou ve školkách tak četné, aby došlo k jejich záměně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.38 (?), 22.5.2015 16:13

Souhlas, je to broskev. Akorát reagujem na diskusi 2 roky starouwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 245.20 (?), 2.7.2016 21:09

rozinkový stromek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 201.3 (?), 16.5.2009 18:41

rychle roste a plody jsou opravdu moc dobre, chutnaji i nasim detem, navic maji pry spoustu vitaminu a kerik neni nachylny na prezimovani. Je treba mu nechat prostor, protoze doroste i do sirky, Jana, Praha

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.30 (?), 17.5.2009 8:48

Muchovníku olšolistého jsou různé odrůdy (či snad kultivary?). Každopádně každý typ má i jiné vlastnosti co se týká výšky, do které roste, a rychlosti odnožování. Chuť jednotlivých druhů se také může lišit. Na Bormatu prodávají asi 4 odrůdy. A pokud jde o Starkla, tak toho bych bral s velkou rezervou. Hlavně Starklovy propagační materiály jsou dokonalou ukázkou schopností programu typu photoshop - stačí se pozorněji zahledět na titulní stranu a když je na ní něco kvetoucího či majícího plody, záhy zjistíte, že jedny a tytéž skupiny květů či plodů byly na dané rostlině "naklonovány" mnohokrát

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 216.20 (?), 8.6.2009 20:08

musím trochu oponovat, objednala jsem si muchovník olšolistý u Starkla, mám ho druhý rok a už jsou na něm krásné plody. Taky mám od Starkla broskvoň "červený císař", opět druhý rok a už je na ní 19 plodů. Možná máte jiné zkušenosti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 22.254 (?), 10.11.2010 16:21

Starkl stejně jako řada jiných prodejců si vymýšlí "komerční" názvy, ale kvalitu ovocných stromků mu taktéž nemůžu upřít. Např. loni vysazená švestka tento rok plodila a ne málo. Já jsem muchovník narazil v katalogu Sieberz, kde ho třeba nazývali hrušní severu... zbytečně matoucí názvy, ale je to prostě trik jak z obyčejné věci udělat neobyčejnou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 129.92 (?), 10.2.2011 13:50
Jenze zrovna muchovnik neni tak uplne obycejny! :-) Taky se ho snazim sehnat, zel nejsem z Cech :-(, tak s tim mam problemy :-(. A bohuzel, zatim ho pres hranice prevest nemohu :-(Och joooo... :-(
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika