Roubování angreštu a rybízu



host - 127.208 (?) 
15.6.2014 20:18, zobrazeno: 21030x

Prosím o radu, jak docílit solidní výsledky při roubování angreštu a rybízu. Na jaře jsem to zkusil na dřevo ještě před vyrašením, ale žádný roub se neujal. Před několika týdny jsem zkusil roubovat nové zelené části k sobě, ale ani to se nezdařilo. Roubování peckovin a jádrovin se mi daří, ale tady dělám asi někde chybu. Poradí mi někdo, jak postupovat? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 65.132 (?), 16.6.2014 21:12

Bez posousení (sledování) vašeho postupu se to nedá. Nemáte aspoň foto detail neujatého roubu z předjaří? Koncem února je úspěšnost velmi vysoká. V srpnu je dobrá a na jaře (20.5.-15.6.) je aspoň ve stínu přijatelná. Vázací materiál by měl odpovídat tloušťce roubu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 127.208 (?), 16.6.2014 22:23

Foto jsem bohužel nepořídil. Rouboval jsem koncem března a neujal se ani jeden roub. K omotání jsem použil roubovací pásku, kterou jsem podélně rozřízl, aby nebyla tak široká. Chtěl bych to zkusit i v této době, jenom nevím, jestli dávat mladé zelené rouby na měkou vrcholovou část nebo na tu spodnější, ale již více dřevnatou. A roubujete kopulací nebo do rozštěpu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 17.6.2014 6:39

Teď , bez přistínění vlivem vyšších teplot je roubování za zelena do rozštěpu obtížnější, řezné plochy na polodřevnatém řízku bych udělal co nejkvalitnější a do bylinné podnože.Ale roubovat pořád ještě jde.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 65.132 (?), 17.6.2014 17:07

Konec března byl letos na roubování meruzalky dost teplý. To nevadí podnožím, ale rouby už mohly být špatné. Nerad opakuji známé údaje, ale aspoň stručně: v předjaří se roubuje hlavně kopulací (někdo anglickou kopulací), na přelomu května a června do rozštěpu tuhým zeleným roubem do tuhé zelené podnože, v srpnu (spíše druhá polovina srpna) se roubuje do boku dvěma odlišnými způsoby do vrchu zdřevnatělé části meruzalky nebo josty (zelená část nad tím se ponechává) a také se používá kopulace. V zimě se s výhodou dá v interiéru roubovat kopulací v ruce nebo cca 10 podnoží se nechá v kýblu v zimní zahradě napučet až narašit a roubuje se čerstvým roubem z venku (prosinec až únor-nejlepší výsledky). Nikdy nezamazávejte žádným voskem, zvláště ne zelené rouby. raději roubovanou část překryjte sáčkem nebo fólií. Já vážu tenké rouby asi 2 mm vlnou (bavlnou) a pak úvazek přelepím lepicí páskou. Hrubší rouby vážu půlenou páskou. Řežu ostrým nožem nebo žiletkou. Příště se to musí povést. Teď až v srpnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika