rezistentni kerovy angrest



host - 103.186 (?) 
14.10.2008 13:31, zobrazeno: 9543x

Shanim rezistentni kerovy angrest a jsem neuspesna, vsude na mne koukaji jak na silence. Chci volne rostouci zivy plot z okrasnych i jedlych keru a prijde mi, ze stromky by tam nevypadaly dobre. Netusite, kde se daji sehnat po ceste Melnik, Slany, Praha??? Popr. v okoli Kralup. Nevim, co je na kerich tak spatneho krom toho, ze se spatne sklizi.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 14.10.2008 14:18

Nejsem si jist, jestli se keře vůbec prodávají. V nouzi můžete použít i stromek s větší korunkou. Zasadíte jej šikmo naležato - celý kmínek pod zem, včetně místa roubování. Ušlechtilá část po čase sama zakoření. Angrešty z řízků asi taky zakořeňují, ale dost neochotně (aspoň ty moje), použít by šlo vzdušné hřížení (dost pracné).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 64.231 (?), 25.12.2008 13:35

Asi by bylo škoda stromku, ikdyž to určitě jde také. Angrešt, který špatně zakořeňuje, se dá v lednu až únoru naroubovat na podzimní řízek nebo odkopek černého rybízu a po ujmutí zasadit pod místo roubování.

Dal jsem před měsícem několik řízků angreštu do zahradnického substrátu za okno (12 st. C) a zdá se, že se chytily všechny i bez stimulátoru. Roubované na rybízu asi vyraší později.

řízky angreštu
řízky angreštu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 7.8.2013 17:36

i já bych rád na podzim keře rezist.angreštů, řádově desítky kusů, ale kde je sehnat??nejlepe prostokořenné na podzim..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika