Rakytník - listy na čaj



host - 235.123 (?) 
27.7.2013 10:00, zobrazeno: 19559x

Potreboval by som poradiť - mám rakytník 2 roky a rád by som z neho zatiaľ mal aspoň čaj z listov. Nikde som nenašiel, z ktorých stromov sa zbierajú listy - zo samčích či samičích, či je to úplne jedno? A kedy sa tie listy zbierajú? Ďakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 31.7.2013 16:52

Čaj z listů rakytníku je výborný. Sbírám ho ze samčích rostlin, protože samce stejně udržuju v rozumné velikosti. Je to ale jedno. Sbírat se dá během celé vegetační doby, osobně trhám spíše mladší listy z konců nových výhonů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 235.123 (?), 31.7.2013 20:49

ďakujem veľmi pekne za odpoveď

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.132 (?), 19.3.2014 16:33

Též jsem vyzkoušel spařit listy ze samce rakytníku, po ořezu jich bylo hodně, mladé jsou teda fakt lepší. Jinak ten čaj chutná podobně jako černý čaj. Mě chutná, ale s chutí si ho dám jenom jednou za čas. Máte někdo informace o složení či účincích listů rakytníku a čaje z nich? A zkoušeli jste někdo čaj z plodů?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1406) - 179.38 (?), 21.3.2014 11:15

Loni jsem dělal čaj z rakytníkových listů, a byl pitelný, to znamená dobrý.Rozhodně lepší, než udělaný z kustovnice, která se pro výrobu čaje taky doporučuje.Čaj z listů kustovnice byl slušně řečeno nekonzumovatelný.Všechno je to údajně velmi zdravé, ...a na to já slyším, ale po tej kustovnici jsem si musel v hubě udělat pořádek.Jakou máte v tomto směru zkušenost vy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.132 (?), 21.3.2014 20:13

Já chci nejdřív kustovnici zasít, a pak tedy zkusím i ty lístky, když říkáte, že by se to mohlo. Ten problém se špatnou chutí může být třeba způsoben nevhodnou přípravou. Popravdě řečeno ale nevím jakou chuť má takový čaj mít. Zkuste malou dávku a krátkou dobu vyluhování - třeba jako u zeleného čaje, 1-2 minuty. Ostatně i ten rakytníkový čaj si připravuji obdobně jako zelený, luhuji tedy déle, ale piju spíš čerstvý, dokud je ještě horký, jak chládne tak divně hořkne, stejně jako ten zelený. Za těchto podmínek je výborný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 220.132 (?), 10.2.2015 19:24

Nuže.. ž čerstvých listů, pokud možno i mladších, je čaj vcelku fajn, ale nedávno jsem zkusil z postarších, sušených a teda fujtajbl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika