První, nejrannější jahody



Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.12 (?) 
26.5.2015 22:49, zobrazeno: 8969x

Tak nevím, jako první by měly být Primy a ono letos jsou zralé o pár dní dříve nově nasázené Honeoye. A jak je to u Vás?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 38.136 (?), 27.5.2015 7:38

Nesměle začíná Rumba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 27.5.2015 22:52

Mně začíná Karmen. A ptáci už si všimli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vagabund - (48) - 220.250 (?), 17.6.2015 10:03

Už dva roky praktikuji proti ptákům „pasoucích se“ na jahodách metodu, kterou jsem vyčetl už ani nevím kde, možná dokonce na těchto stránkách. Po celý rok shromažďuji všechny červené vršky od plastových lahví, například od Jaru. Asi čtrnáct dnů před začátkem zrání prvních jahod je rozmístím po celém záhonu v blízkosti jahod ale tak aby byly vidět. Ptáci nejprve vyzkoušejí co se to červená na těch záhonech a když zjistí že to není k snědku dají vrškům a následně i jahodám pokoj. Zatím se to osvědčilo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 17.6.2015 14:18

Možná by to fungovalo i u třešní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.133 (?), 17.6.2015 14:47

Jahody už zrají cca tři týdny, ale letos v tom byl docela chaos. Nemám novinky, výnosové špičky, ale první dozrávala Korona (cca od 29.5,) vzápětí - 1.6 - za ní Prima. Kvetlo to všechno najednou. Ještě nikdy mi nekvetla Pandora zároveň s ostatními odrůdami. Na fotkách z let minulých ve stejnou dobu končí Prima, Polka, Korona, Karmen, i ta růžová s ananasem ve jméně (i když každá jahoda zahradní se teď jmenuje latinsky Fragaria ananassa) a pár věcí, které nejsou časté (staré Florika, Mieze Schindler, Jubilae, Weidling, Hansa), zraje Florence a Pandora teprve kvete. Letos už dozrává vedle Primy jak Florence, tak se vybarvují i první Pandory. Asi jahodník v zimě vůbec neusnul a když se oteplilo začaly nakvétat všechny odrůdy, bez ohledu na to jaké je datum, nebo jak je dlouhý den. Ty víčka zkusím. udělám do nich dírky a pověsím je i na třešeň. No a budu čekat, jestli do nich straky, sojky, kosáci, špačci, nejspíše i drozdi a z malých savců veverky, plchové lesní budou zkoušet klovnout, kousnout.   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.250 (?), 17.6.2015 16:56

U třešní bych o úspěchu této metody pochyboval. Záhon jahod je něco jiného než koruna třešně ale zkusit to můžeš. My třešně moc nejíme a tak když se podařilo odlákat ptactvo od jahod to mi stačí, ať si třešní užijí.


Jak se osvědčila Mieze Schindler? Myslím chuť výnos atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 184.133 (?), 18.6.2015 8:45

Mieze mám právě pro chuť a vůni. Je měkká, nažky vnořené do souplodí, ale úžasně voňavá, sladká. Je to naprosto odlišná chuť než jakou má na jednu stranu Sengana nebo z těch lahůdkových - Karmen. Výnosově na úrovni Primy. Aby byla dobře opylená, střídám jí v záhoně s Koronou. Tu mám taky kvůli její chuti rád. Pokud je jich v marmeládě převaha, má možná i trochu ostružinovou chuť, úžasnou "jahodovou" barvu.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 132.254 (?), 18.6.2015 21:17

Několik let pěstuju mně neznámou odrůdu jahod. Tipnul by si někdo znalý odrůdu podle fotky? Jen upřesním, že pěstuju na JV Moravě v 220 m n.v. a letos zrály už od 20.května.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 22.6.2015 7:47

Je dost podobná Koroně v době plné sklizně, kdy už se "vyblázní" s velikými a tvarově nevyrovnanými plody. Více plodů mívá odstálý kalich, ale ne všechny. To má ze starších odrůd i Bounty, ale ta je pozdní a tmavější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika