Převislé jahody



Stránky: 1,  2   
petra525 - (2) - 59.23 (?) 
29.3.2015 20:16, zobrazeno: 16474x

Dobrý den, vloni jsem si koupila 2 závěsné květináče převislých jahod, ale nevytvořily si žádné šlahouny. Až na jeden, ale ten za pár dní uschnul. Co byste mi poradili? Mám si koupit nové a zkusit to znovu?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.9 (?), 29.3.2015 21:55

To záleží na tom, jak moc chcete obchodníky podporovat.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jana.S - (19) - 44.139 (?), 30.3.2015 0:54

Tak já se připojuji k p. Lídě. Převislé jahody jsou marketingový fígl tedy ne, že by to byl úplný nesmysl, ale aby se vám podařilo vypěstovat převislé jahody v květináči, musela byste je hnojit a hnojit a hnojit a... to si je raději kupte už hotové v krámě ve výsledku bych tipla, že vám vyjdou levněji.  Možná by byly lepší měsíční, jsou sice drobné, ale plodí až do zimy a chuťově jsou moc dobré a navíc moc hezky vypadají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 2.228 (?), 30.3.2015 7:12

Previsle jahody nekupujte, jsou spis jen na okrasu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
petra525 - (2) - 59.23 (?), 30.3.2015 8:49

takže je lepší si koupit semínko a vypěstovat si je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 107.247 (?), 31.3.2015 12:33

Tak já bych si teda dovolila nesouhlasit. Naše babička měla dlouhá léta v květináči krásné velké jahody, a to převislé, postupně se tvořily šlahouny a na nich se rodily plody. Nevím, jaká to byla odrůda, ale určitě se to dá zjistit.

Takže převislé plodící jahody skutečně existují :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.9 (?), 31.3.2015 13:56

Každý jahodník tvoří šlahouny, a pokud je neodstřihnete, i plody na nich wink.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ladonna - (9) - 215.165 (?), 9.5.2015 21:46

Soused si koupil jahody Mara de Boys, vysadil je do truhlíků a brzy kvetly a plodily. Rychle také začaly odnožovat, a i tyto odnože, aniž by měly možnost zakořenit, brzy kvetly a plodily. Plody byly velké a chutné. Nechala jsem si odnože od něj zakořenit, a i ty ještě ve stejném roce plodily a dále odnožovaly. Jsem dost podezřívavá k "novinkám", ale tahle odrůda mne nadchla a tak si ji dále množím. Samozřejmě že chtějí kvalitní zeminu a přihnojovat, ale tuhle péči věnujeme i jahodám běžně pěstovaným v zemi, že?.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lina.Maria - (3) - 207.194 (?), 30.3.2015 9:35

Dobrý den. Jsem úplná začátečnice, ale na balkón do truhlíku mi poradili zkusit měsíční jahody Rujana. Zkouším je od semínek, ale vysévala jsem trochu později, tak nevím, jestli ještě letos stihnou plodit. Měsíční jahody jsou prý úplně blbuvzdorné, tak snad je neutrápím ani já, semenáčky vzklíčily zatím moc pěkně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 9.135 (?), 30.3.2015 9:44

Blbuvzdorné je nepěkné slovo v tomto kontextu. Jsou velmi odolné a přizpůsobivé. Mají je rády děti, které se na nich rády popásají a vždy si tam nějakou najdou. Mám je v korytě řadu let a i když už by se měly vyměnit, stále prosperují. I se zálivkou je to všelijaké, občas se zapomene. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika