Presádzané jahody



Stránky: 1,  2   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 198.248 (?) 
16.6.2013 0:00, zobrazeno: 10577x

Dobrý deň, na jar som rozsadil jahody rozdelením trsov - odroda Elan F1,ktoré boli zakúpené minulý rok a mali aj úrodu, no zatiaľ sa iba rozrastajú, ale vôbec nekvitnú. Ide o stále plodiacu odrodu. Mám šancu, že ešte budem zberať tento rok úrodu?

Ďakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 216.69 (?), 16.6.2013 6:59
Vyhánějí odnože?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 107.101 (?), 16.6.2013 8:27

Loni v červenci jsem stáleplodící jahody po první úrodě také tak rozdělila, pak už nezakvetly, ale nyní na jaře bohatá úroda.Šlahouny nevyhánějí, proto jsem dělila ty trsy, abych namnožila neznámou odrůdu, ale výbornou.Květa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 198.248 (?), 16.6.2013 14:42

nie, tvoria iba trsy, preto som ich rozdelil, lebo boli už dosť nahusto v hrantíku na balkóne a teraz som niečo vysadil aj navonok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 16.6.2013 14:50

Pokud už neodnožují tak budou asi starší, jak je máte dlouho? Pokud vyženou po přesazení nějaké odnože tak je nechte zakořenit a vysaďte, mateční rostlinu vyhoďte. Jahody plodí nejlépe druhým rokem, nechte je max. tři roky, v truhlíku možná i méně. Pokud možno tak berte odnože již prvním rokem po výsadbě, tehdy odnožují nejvíce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 198.248 (?), 16.6.2013 15:29

rastliny sú mladé, boli kúpené minulý rok a kvitli a plodili až do mrazov, momentálne majú pekné veľké zelené listy, len nekvitnú

odzačiatku vôbec netvoria šlahúne - čo je spôsobené asi hybridom, čo sa mi páči, že nerastú hocikde, ale dá sa ich ustrážiť na jednom miestesmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 16.6.2013 17:37

To je divné, možná se hodně vysílily, možná je to i tou odrůdou, zkuste přihnojit hnojivem na podporu kvetení. Mám letos dvě odrůdy ze semen a jedna roste jako divá, odnožuje ale ještě nekvete, druhá je o poznání menší, žádná odnož ale už nasadila na první květ, mám je na záhoně ve skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
LacoSk - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (85) - 144.11 (?), 25.6.2013 19:30

Ja som raz podobné sadenice kúpil v Lídli. Tiež to boli stálerodiace a tiež nepúšťali "šlahouny".Zasadil si ich tak aby mali srdiečko nad zemou? Ak hej, tak sa možno len rozrastajú. Možno budú kvitnúť pozdejšie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 198.248 (?), 25.6.2013 18:54

a je to tu - otázka je vyriešená smiley...konečne sa rozbehli - kvitnú mi v hrantíku aj na zahrádke... takže snáď niečo ešte tento rok dopestujemyes

zaujímavé, že v hrantíku začali tvoriť aj poplazy, pričom minulý rok ich vôbec netvorili - možno je to spôsobené inými živinami v hline...

ďakujem za rady

hurá, konečne kvitne...odroda Elan F1
hurá, konečne kvitne...odroda Elan F1
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
danielaaa - (1) - 37.119 (?), 3.9.2015 21:07

Dobrý den,

četla jsem zde příspšvky ohledně jahod ale nenašla jsem odpověd na mojí otázku.

Mám krásné jahody ale nastal problém, kvuly rekonstrukci domu přijdu o zahrádku.Prosím mužete mi někdo poradit jestli mohu jahody přesadit do truhlíku? Má to smysl?Nebo máte někdo jinou radu? Moc Vám všem děkuji za odpověd Daniela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika