Postřik a hnojení jahod



host - 201.151 (?) 
20.8.2009 23:50, zobrazeno: 25634x

Používáte na jahody postřiky Karate proti květopasu a Rovral proti hnilobě? Hnojíte síranem draselným?

Dočetla jsem se, že je to takto nejvhodnější ošetření. Já ale nikdy jahody nestříkala a hnojím Cereritem nebo Kristalonem...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 176.18 (?), 21.8.2009 0:40

Podívejte se na stránky Sempry Turnov - uvádějí tam kompletní přehled ošetřování jahodníku a vzhledem k tomu, že je pěstují 50let, tak mají zkušenosti.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 4.7 (?), 22.5.2013 14:14

Nam uz jednotlive jahody zarodili (mozno 10 ks). Listy ukazuju deficit niektorych zivin. Je mozne hnojit jahody aj teraz, ked uz rodia? Ak ano, ako aby to malo efekt a aby sa ovocie nekontaminovalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.144 (?), 23.5.2013 9:13

Kdyz mi jahody zacnou dozravat, tak uz nehnojim ani nestrikam hnojivo na list. Kontaminace bych se neobaval, ale velky efekt uz to mit nebude. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 155.121 (?), 23.5.2013 10:03

Já hnojím hned z jara a pak v létě po sklizni /na to se zapomíná/. Používám obyčejný Cererit, žádné ty drahé serepetičky /nejen/ na jahody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 65.144 (?), 23.5.2013 10:14

Take nepouzivam drahé serepetičky, ale Cererit, ledek vapenaty, siran draselny a horkou sul. U jahod 1/2 rocni davky v jarnim obdobi (v mensich davkach), druhou polovinu po sklizni (opet v mensich davkach). J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.7 (?), 23.5.2013 13:15

...drahe serepeticky myslite hnojiva s nanokoloidmi striebra, vymesky cervca najvzacnejsieho a guano pterodaktylov, pripadne trosicku lacnejsie guano archeopterixa?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 155.121 (?), 23.5.2013 13:27

...no to taky, ale hlavně ta líbivá balení hnojiv na to, to a to...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.7 (?), 23.5.2013 13:49

...Hnojivo na ruze popinave, velkokvete, biele, od polovice maja do polovice juna, pre Ipelsku kotlinu, sprasove pody... (Pozor, vhodne len pre dvojrocne a starsie rastliny).

V pripade nejasnosti o vhodnosti hnojiva kontaktujte svojho dodavatela, prideme a odborne posudime. Vyjazd 30 EUR bez DPH + 1 km 0,90 EUR bez dph.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika