Pohnojit ještě teď kanadské borůvky?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 97.44 (?) 
17.11.2008 12:05, zobrazeno: 30740x

Dobrý den,

na jaře letošního roku jsem zakoupil 6 ks kanadských borůvek, z toho jsem tři zasadil na sluné stanoviště a tři do polostínu. Sluné stanoviště borůvkam svědčí a ty krásně prosperují, v polostínu borůvky jen "přežívají". Vysazeny byly do lesní hrabanky s rašelinou a měli dostatečný přísun vody.
Mám ještě v této chvíli zkusit borůvky přihnojit? Případně, kdy a jakým způsobem borůvky (ty prosperující) stříhat?

Děkuji za odpovědi
Martin

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 73.86 (?), 17.11.2008 14:00

Hnojím specálním hnojivem na borůvky s obsahem rohoviny. Cituji-Použití: hnojení provádíme na začátku vegetačního období, kdy stejnoměrně rozhodíme a pak zapravíme do půdy 50-100g na 1 m2. Účelné je také obohatit tímto hnojivem substrát používaný při výsadbě a to v dávce 5kg na 1 m2. Takže teď už nehnojím, až zjara. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.44 (?), 17.11.2008 14:53

Děkuji za reakci, ještě ale zůstává nezodpovězená jedna otázka a to kdy a jak stříhat. Děkuji za případné odpovědi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Alice D. - (11) - 192.179 (?), 17.11.2008 16:08

V knize o stříhání stromů se píše, že první 3 roky se nestříhá vůbec, a potom se v změ stříhají odpolozené větve tříleté, slabé nové výhony - 5 se jich ponechá, a ještě se odřežou slabé dvouleté výhony. Hm, taky jsem si koupila borůvku, tak jsem zvědavá. Chápu tu knížku tak, že nechám jen 5 letošních a silnějsí dvouleté výhony.

Ještě tam píšou, že borůvky kvetou a plodí převážně na jednoletém dřevě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 114.95 (?), 17.11.2008 17:53

Pokud si zadáte do vyhledavače "kanadské borůvky" dočtete se v některých vláknech názory diskutujících, které se týkají hnojení, stříhání atd..Závěr už je pak jen a jen na Vás, jak budete postupovat. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 114.95 (?), 17.11.2008 18:19

A držím palce, ať se zadaří. M.R.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 97.44 (?), 17.11.2008 19:01

Děkuji za postřehy a krásné fotky. Takovou sklizeň bych taky jednou chtěl mít... Jak staré máte ty vyfotografované rostliny kanadské borůvky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 114.95 (?), 17.11.2008 19:16

4 roky, ale první polovinu jsem se jim zrovna moc nevěnovala. Ale ještě mě napadlo dodat, když jsem viděla vlákno o "popelu z krbu", že tak 2-3x za rok k nim hodím lopatku popela ze dřeva a zjara po pohnojení dosypu trochu mulčovací kůry. Zalévám dešťovkou z nádrže-vezmou si dost. Mějte se moc dobře a borůvky taky. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.44 (?), 17.11.2008 19:30

Mě takhle krásně jedou taky, ale pouze na sluném stanovišti. V polostínu spíše živoří, přemýšlím o jarním přesunu na jiné stanoště...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 114.95 (?), 17.11.2008 19:53

Tady ty 2 mají sluníčko od rána-s občasným zastíněním meruňkou-asi do 15-16 odpol..Víc se mi jich sem nevešlo, tak 4 mám úplně jinde. Tam je plné slunce od 10-11, téměř do západu, ale tak dobře mi tam nejdou. Je pravda, že jsem jim dávala málo vody než jsem na to přišla. Pak se začaly trochu lepšit, třeba to doženou. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika