Podpěra pro maliníky



host - 173.4 (?)
24.3.2010 22:13

Není to zcela k tématu, ale chci poprosit o radu, mám loni na podzim zasazené remontantní maliny, na doporučení zahradnice jsem je na podzim nestříhala, jsou vysoké asi půl metru, můžete mi někdo poradit jestli je mám teď na jaře ostříhat, nebo mám počkat, až do podzimu, děkuji za radu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 154.176 (?), 17.10.2009 22:27, zobrazeno: 26256x

Dobrý den, chtěl bych požádat o radu. Na jaře zasazené maliníky mi vyrostl asi do metru a začínají mi polehávat. Chtěl bych se zeptat, jak toto řešíte, jak vůbec vypadá taková podpěra pro maliníky? Omlouvám se za tuto hloupou otázku, ale já s maliníky nemám (zatím) žádnou zkušenost.

Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 18.10.2009 22:41

Nakupte betonarske vyztuze (roxory), zapichejte do zeme a provazte mezi sebou, k tomu potom maliny. Sice po nejake dobe odreznou, ale cena je tak nizka, ze to nema smysl resit. Pokud to sestavite do zajimaveho tvaru, nebude to ani uplne hnusne.

V Recku betonarskou ocel (a kari site zejmena) pouzivaji snad uplne vsude, kdybych nevidel treba i branku z par roxoru a kari site, tak tomu nebudu snad verit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 18.10.2009 23:04

Podpěry pro maliny se používají ve tvaru "T", zapíchnuté do země. Svislá výška nad zemí asi 60cm, délka vodorovného ramene asi tak 50cm. Předpokládám, že máte maliník nasázený v pruhu - pak dáte na každou úzkou stranu záhonu 1 x "T" a na konci ramen natáhnete po délce záhonu dráty. Udrží malinové pruty, aby nelehaly, neomezují přístup při sklizni ani při odstraňování odplozených prutů (což si při výše doporučovaných roxorech nedokážu představit).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 35.234 (?), 20.10.2009 14:10

Lído, a ty podpěry ve tvaru T se dají někde koupit? Nebo jak k nim přijít???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 21.10.2009 0:19

Koupit se nedají, musí se udělat. Ale stačí i jednoduše do rohů záhonu pořádně zatlouct čtyři kolíky a natáhnout drát okolo, pokud je záhon širší, tak ještě po délce prostředkem. Musí se ale použít drát, nejlépe izolovaný, do provázku by se pruty zachytávaly trny. Jde o to, že jak pro sklizeň, tak pro vyřezávání odplozených prutů musíte mít dobrý přístup do záhonu. Proto bývá lepší udělat ho raději delší a ne moc široký.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
All - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (125) - 70.229 (?), 1.11.2009 18:43

Děkuji za rady. Zkusím to s roxforama.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 165.135 (?), 27.2.2010 14:21

Roxor je super.Záleží kolik máte rostlin.Já dávám ke každé rostlině roxor pruměr 10 mm a 1,5 m nad zem pak už jen vyvážu.Vydrží to roky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.4 (?), 24.3.2010 22:13

Není to zcela k tématu, ale chci poprosit o radu, mám loni na podzim zasazené remontantní maliny, na doporučení zahradnice jsem je na podzim nestříhala, jsou vysoké asi půl metru, můžete mi někdo poradit jestli je mám teď na jaře ostříhat, nebo mám počkat, až do podzimu, děkuji za radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 70.100 (?), 25.3.2010 11:39

U malin to bý vá tak, že sazenice vyžene od kořene nový výhon. Ten zasazený prut obvykle nerodí. Nestříhejte to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika