Plodnost kamčatské borůvky



moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?)
18.5.2015 13:02

Ve svém dotazu jste si zároveň sama odpověděla: "jsem zasadila jeden keřík Amur...". Řeší se to tu stále dokola v každé druhé diskuzi - zimolez potřebuje opylovač, tzn. další minimálně jednu nepříbuznou rostlinu.

Takže k Amurovi ještě něco přikupte a je to.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 14.199 (?), 22.2.2013 10:59

Tak já mám úrodu tak maximálně 2 deka na keříku. Roste jako když neroste. Beru to jako nic moc. Pravda, že mám jen jeden keřík, takže jestli je to cizosprašné, mám smůlu. Ale to se nikde neuvádí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 22.2.2013 12:59

Některé odrůdy mohou být částečně samosprašné, ale i přesto je přítomnost opylovače nezbytná. Seriózní prodejci to u zimolezů uvádějí.

Minulé jaro jsem měl taky 2 deka na keříku (a na některých vůbec nic), letos to podle průběhu zimy vypadá na hezkou úrodu - nebyly žádné nestandardní výkyvy teplot a vody bude taky dostatek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 219.3 (?), 9.4.2013 23:08

Já si dávám pozor na ptáky, je to po zimě první pochoutka a tak celý keř zakryju po odkvětu sítí, nebo záclonou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 77.130 (?), 11.5.2013 20:33

Můžete mi prosím poradit, jestli zimolez ze semenáčku bude rodit? Dostala jsem rostlinku, prý se vyloupla pod keřem z ničeho nic, tak asi semenáček, tak abych zbytečně nečekala zázraky. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 250.195 (?), 15.5.2013 21:24

Rodit bude, ale zazraky radeji necekejte. Je pomerne velka sance, ze nebude dosahovat kvalit zimolezu, ktere jsou dnes jiz bezne v CR k dostani za rozumny peniz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 95.120 (?), 4.7.2014 7:21

Prosím o radu, mám na chatě(Troják) svah prorostlý mechem.Chtěl bych na tento svah nasadit borůvky.Může mi někdo poradit jak mám postupovat-děkuji za kaqždou radu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mr.Fazole - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (116) - 20.246 (?), 4.7.2014 10:02
V první řadě si upřesněte co vlastně chcete. Borůvka se u nás rozmohlo jako matoucí označení pro různé bobule. Borůvka kterou sbíráme v lese má specifické nároky a na zahradě je asi nedosáhnete. Jestli máte chuť můžete si pár mladých keříků zkusit přesadit.Snažte se nepotrhat kořínky. Možná budete mít štěstí. Tzv. Kamčatská borůvka-zimolez je křoví které asi poroste téměř všude. Snad kromě vyloženě suchých míst vystavených slunečnímu úpalu.Zraje už koncem května.Plodí na nových výhonech. Chce průběžně pořádně zmladit. Ostatně sobi nebo co to v zemi původu žere to taky rok co rok okoušou. Tzv. Kanadská borůvka potřebuje hodně vlhka a hodně kyselou půdu. Nejlépe se pěstuje v rašeliništi. Rašeliniště obvykle nebývá na svahu. Tzv. Indiánská borůvka-muchovník má nároky asi jako zimolez. Jestli ten svah není vypálený sluncem popřemýšlejte i o zahradních ostružinách.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 121.120 (?), 11.5.2015 14:16

Len pár poznámok- kamčatiek mám vyše 50, ako správnemu a veci naznalému, sadil som ich pôvodne bez akýchkoľvek pravidiel a bez akejkoľvek starostlivosti.Asi preto mi rodili prekvapivo výborne. Dnes som si zistil už pár informácií o opeľovaní, najlepšie a dosť podrobné príspeky boli na českom internete. Ale v zásade: navzájom sa dobre opeľujú odrody kanadské, navzájom ruské, navzájom japonské.

Jano, Orava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.250 (?), 18.5.2015 10:50

Chtěla bych se zeptat někoho, kdo má zkušenosti s pěstováním kamčatek. Teď na jaře jsem zasadila jeden keřík Amur, byl obalený květy, ale téměř všechny zárodky malých plodů přestaly po opadání květů růst a jakoby uschly, až na pár plodů. Čím to může být? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
moonvil - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (100) - 112.141 (?), 18.5.2015 13:02

Ve svém dotazu jste si zároveň sama odpověděla: "jsem zasadila jeden keřík Amur...". Řeší se to tu stále dokola v každé druhé diskuzi - zimolez potřebuje opylovač, tzn. další minimálně jednu nepříbuznou rostlinu.

Takže k Amurovi ještě něco přikupte a je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika