Plodnost kamčatské borůvky



Karel 196 - (13)
4.5.2007 22:19
Tady u nás na Hané borůvky začínají modrat. Ještě pár dní a sklízíme. Mám je od pana Chovance a jsou výborné.
Zdar a sílu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Karel 196 - (13), 4.5.2007 22:19
Tady u nás na Hané borůvky začínají modrat. Ještě pár dní a sklízíme. Mám je od pana Chovance a jsou výborné.
Zdar a sílu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.22 (?), 4.5.2007 23:18
no já su taky z hané,ale o nějakém dozrávání ani řeč???!asi máš víc slunečné místo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228), 5.5.2007 9:17
Asi jo, protože já nésu z Hané, nýbrž od Hradce Králové a taky mi začínají Kamčatky modrat. A to na keři, který je nejvíc na slunci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Karel 196 - (13), 9.5.2007 19:31
I když některé borůvky již mají modrou barvu, chuťově ještě nejsou OK. Tak jim dám ještě tři, nebo čtyři dny. Právě nyní by to chtělo teplo a slunce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 54.122 (?), 15.5.2007 15:14

Ja jsem teda taky z Hane, i kdyz ne od jakziva a vcera jsem sazela 2 rostlinky kamcatske boruvky od p. Chovance, mam je nejak hnojit??

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Karel 196 - (13), 17.5.2007 18:40
Ano a vydatně, aby zesíl kořenový bal a narostly nové výhonky. Na nich pak bude v příštím roce úroda. Já mám rostliny také od pana Chovance  a jsem spokojen. Hodně zdaru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 51.242 (?), 21.5.2007 10:30
Dobrý den, jak jsem psala že mi už borůvka kvete, tak dnes jsem už poprvé ochutnala její plody, jsou velice dobré, jsem z Náchoda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Karel 196 - (13), 17.6.2007 21:20
Má někdo zkušenosti jak ostříhat keře borůvek a nepokazit keř?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.8 (?), 25.9.2008 8:50

řez zimolezu kamčatského   :  větve které se odklánějí vytvoří výhon jdoucí kolmo nahoru.je-li větev už moc skloněna k zemi, odříznu ji za tím výhonem, tak aby kolmý výhon zůstal. jinak to krotím nahoře aby se to netáhlo moc vzhůru.Kdybych to nechal růst vysoko, pak by se to sklonilo celé. Trochu prosvětluji.
K plodnosti: plodí na nových letorostech nejlépe.ty mají být zdravé a silné.
Některé odrůdy opravdu plodí málo. to neznamená, že zimolez nestojí za nic. jde jen o to mít dobrou odrůdu a ta se těžko shání.některé odrůdy siniglazka, čeljab. a jiné mají pochybný původ, neví se zda to nejsou semenáče. Velmi úrodná má být altaj a 44.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 18.18 (?), 15.5.2010 13:13
Dobrý den, koupili jsme si před pár týdny kamčatskou borůvku. Máme ji v květináči na balkone, jen jsme jí přesadili. Hnojivo máme, ale zatím jsme nepoužili. Co nás dost zaráží po přečtení diskuze je, že na rostlině není vidět vůbec nic jako plody. Nevíme, jestli už třeba není odkvektlá, ale každopáně jediné co vidíme jsou listy a jen listy. Borůvka je certifikovaná a je to odrůda Modrý triumf Uplně stejný problém máme s červeným rybízem. Můžete nám prosím poradit co s tím? Alena a Tomas (velmi nezkušení ;))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika