Plodnost kamčatské borůvky



host - 71.48 (?)
30.4.2006 22:40

Mám Jenny přímo z Německa, samostatně vysazenou a nerodí. Druhý keř rodí , protože byla vysazena poblíž samečků, pro jiné chinensis odrůdy. O němečtí pěstitelé přiznali, že Jenny není samosprašná. Navíc je velmi náchylná na vymrznutí.

Krůta

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 166.20 (?), 22.4.2006 0:37

Zdravím všechny pěstitele kiwi. Mám 12let rostlinu ze zahradnictví Kruh u Jilemnice. Je to super ovoce, odruda to má být  Weiki a sklízím 20-30kg ovoce. Květy má samičí i samčí. Takže některý výhon je plodný a některý jen opýlí a potom už jen asimiluje. No a já jsem letos dostal kiwimánii a tak sháním nové odrudy které u nás v čechách nezmrznou. Proto prosím každého kdo by mi nabídnul nebo pomohl. Děkuji za každou reakci.

kovoberan@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 242.59 (?), 26.4.2006 7:36
Včera jsem si zakoupila 2 sazenice Kiwi samoprašné Jenny, ale zapoměla jsem se zeptat zda ho mohu zasadit ven a nebo v našich podmínkách vymrzá a musí se pěstovat jen ve skleníku. Může mi někdo poradit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 71.48 (?), 30.4.2006 22:40

Mám Jenny přímo z Německa, samostatně vysazenou a nerodí. Druhý keř rodí , protože byla vysazena poblíž samečků, pro jiné chinensis odrůdy. O němečtí pěstitelé přiznali, že Jenny není samosprašná. Navíc je velmi náchylná na vymrznutí.

Krůta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 50.149 (?), 5.5.2006 13:13

Nedá mi to a musím reagovat na polemiku o samosprašnosti a jednodomosti. Mám od p. Chovance zimolez od loňska, už v sezóně vysazení jsem ochutnal asi 5 plodů a letos jich má poměrně hodně, řekl bych něco ke stovce. Prakticky z každé dvojice květů je plod, takže bych to s nějakými samci neviděl nijak tragicky. Teď k argutě. Určitě znáte farmu kiwiland pana Hejduka. Možná vás překvapí, že na ní nemá jediného samce! Nejsou to sice ty bohatě přeplozené keře, co má v praze, ty jsou opylovány samcem, ale myslím, že úrodu má bohatou. Takže: částečná schopnost samičích rostlin opylovat je zřejmě "anomálie", která je pravidlem. Jen podotýkám, že nejsem agitátorem ani jednoho ze zmíněných pánu, doma mám jednoho argutího samce na cca 10 samic (různé odrůdy, od jiného zdroje), ale je teprve dvouletý a ještě nekvetl. Loni mi poprvé zaplodila tříletá samičí ("samosprašná") rostlina, opylení nastalo u cca 50% květů, jiná rostlina mi nekvetla a v okolí taky o žádné nevím.  Letos mi nakvétá asi 5 rostlin, všechno samice, tak uvidíme.

Zdar všem pěstitelům, Kidman.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 36.193 (?), 22.6.2012 13:54

to vás musím opravit zimolez je jednodomí kiwi je dvoudomé má samčí a samičí květy. Zimolez tím že se množí vegetativně z jedné rostliny má poblém s opilením, ale to platí i u ovocných stromů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.170 (?), 5.10.2012 10:41

Dobrý deň, mám zimolez asi päť rokov. Vôbec nekvitli a teda ani nerodia Kríky sú husté a tento rok im vyrásli asi 1 m vysoké výhony. Mám 2 kríky. Poraďte prosím čo s nimi, treba ich zrezať, alebo sa mám s nimi rozlúčiť?

Ďakujem, Dana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 165.134 (?), 4.1.2007 22:30

U uhlířských janovic je kiwiland, ještě jsem ho nenavštívila, ale zabívají se pěstováním už více let a pořádají i ochutnávky kiwiland.cz.

P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.20 (?), 4.1.2007 23:04
Co takhle přijít na téme ,,To je nádhera"    tam se hodně dozvíte k problému.    http://forum.living.cz/list.php?154
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 166.20 (?), 5.2.2007 20:16
Chtěl bych napsat k předešlému svému příspěvku. Samozřejmě že jsem najeře oběvil nasazení samce vedle semice. Rostliny se vzájemě propletly a já vždy myslel, že je některý výhon s takovými květy a druhý s druhými. Po odkvětu jsem je označil a samce hodně zredukoval. Je jasné, že vždy nadělal více výhonů a to je zbytečné. Teď  ho mám pod kontrolou.  Chci připomenout, že řez je pro plodnost velice důležitý. Nechat jen pěkné jednoleté výhony a vše starší odplozené a slabé ořezat. Vlastnit samce beru jako samozřejmost, budu ho sázet i kdyby se opravdu potvrdilo, že některé klony jsou samosprašné. Je možné že jsou samosprašné,  vůbec bych se otom nehádal. Všechny selekce nám do budoucna budou přinášet nové a lepší věci. Hlavně se tomu nebraňte.    VašekB
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Karel 196 - (13), 4.2.2007 10:42
Vážený pane, je možné, že kořny ožíají nějaké potvory, protože jim chutnají kořínky. Vyzkoušejte proti nim savo. Další možností, je chudá zemina. Je doporučován krystalon a to: únor a začátek března.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika