Plodnost kamčatské borůvky



host - 236.146 (?)
16.4.2007 17:56
To je úplná blbost. Prodejců je na současném trhu už dost a patent nepotřebují. 
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                  
host - 49.96 (?), 13.12.2011 22:07

Ale pánové (a dámy). Já bych ten název neřešil. Z obchodního hlediska je opravdu lepší kamčatská borůvka či kanadská borůvka. Na zimolez by opravdu lidé chuť nedostali. Pro botaniky je to jasné. Cikánská pečeně prosím také není z občana a používáme ten název (do té doby než to někdo vezme národnostně), kaštan - známe, není kaštan, ale jírovec maďal a nemá s kaštenem jedlým nic společného. Používá se nesprávně zlatý déšť pro forsythii - ale správně je zlatice. Zlatý déšť je správný název pro štědřenec odvislý - strom či keř podobný akátu. Podstata je zde pěstování a vlastnosti "kamčatských borůvek" - tedy zimolezu...

Ing. Miroslav Hradecký

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 18.14 (?), 3.3.2007 9:31
Chi jen reagovat na kamčatskou borůvku. Nejsem žádný odborník, ale mám tuto odrůdu již šest let a nejsem sama,ale mohu říct, že je velmi výnosná, nenáročná a nepotřebuje dvě rostliny. Je tedy samosprašná.  Letos již odkvetla a tak se těším opět na nové plody.  Chutí skutečně připomíná borůvky, jen je méně sladká. A komu se nelíbí, ať ohne svá záda a jde do lesa na ty české. Mimochodem také velmi chutné a zdravé.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.130 (?), 25.5.2014 22:37

letos již sklidila poměrne hezkou úrodu mám jeden keřík a plodí každý rok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
chovanec - (7), 26.12.2005 10:39
Není vše tak docela pravda.Patentovaná by měla být nová odrůda MODRÝ TRIUMF.Vznikla výběrem asi z 15ooo semnáčů a jeví se
velmi perspektivně.Kamčatská borůvka je ochraná známka a byla přihlášena ze tří důvodů.Plody zimolezu i když jedlého budily nedůvěru,zvlášť kdyz je většina zimolezů u nás jedovatých.Jedno zahradnictví v podkrkonoší prodávalo pod tímto názvem popinávý zimolez s čevenými plody (což není ani borůvka a ani kamčatsky zimolez).A do třetice bylo nutno odlišit plody dlouholeté práce od konkurence,tak aby bylo toto nezaměnitelné.Původní keře pocházejí z kamčatky a chutí jsou téměř totožné s lesníma borůvkama i když se proti tomuto obchodnímu názvu zvedl v odborných kruzích značný odpor.
Poslední dva roky se snažím tento perspektivní druh ovoce rozšířít do sítí zahradnických prodejen tak aby byly dostupne po celé ČR.
Miroslav Chovanec
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host, 26.12.2005 11:10
p.Chovanec ja pestujem altaj amur sineglasku czeliabinku,a nedalo mi a bol som si u vas zakupit vase rastliny.Mal som zaujem o recept na palenku no predavačka nemala recept namnoženy tak som vam pisal žiadost o zaslnie no dodnes som odpoved nedostal...Vidin že dnes ste aktývny tak by som vas chcel požiadat este raz.Dakujem drienikp@stonline.sk
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host, 26.12.2005 15:38
Pálenka z kamčatských borůvel je velmi jemná ,ovocné chuti.Věšinou výrazné aroma po borůvkách nemá.Vyrábím ji tak že musím vyrobit nejprve víno.Klasicky jako z rybízu,na rozdíl od lesních borůvek velmi dobře prokvášejí.Vzledem k tomu, že každé drobné ovoce obsahuje málo cukru je nutné dodat abychom nevyrobili ocet.Technologie výroby je jednoduchá,a je většinou na každém sáčku ovocných kvasinek.Na 5 kg plodů dame 5l vody a 2,5kgcukru nebo medu.Přidáním ušlechtilých kvasinek je nutné.V posledních letech vyrábím pouze víno které je velmi lahodné,po doslazení a přidání trošky pálenky si udělám i borůvkové ,,portské" obzvlášt vynikajíci.
Většinou je problém s nalezením pálenice ,které vypálí třeba jen 50 litrů vína.V letošním roce mne upozornili ,že celníci v pálenicích kontrolují množství vypaleného alkoholu.Zákon totiž nedovoluje přidávání cukru do kvasů,bez přidání cukru se vyrobí ocet.Tak ať si to každý přebere jak chce.
Z jednoho keře lze po třech letech sklidit 0,5-1 kg plodů,dospělé plodící keře můžou dosáhnout sklizně 3-5kg.Plody jsou poměrně hodně těžké- 5litrů=7kg(u lesních borůvek je poměr obrácený 5litrů=3,5-4 kg.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host, 26.12.2005 16:32
Vdaka za navod,neviem komu no aj tak srdecna vdaka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.1 (?), 8.7.2016 19:34

Vážený pane, některé recepty se jen tak nerozdávají, stojí za tím mnoho práce, ale v případě pálenky z plodů našich zimolezů je to jednoduché. Vyrobí se klasické ovocné víno, návod je přiložen u každých kvasinek. Víno se pak přepalí. Mimochodem když se do takto vyrobeného vína naleje trochu pálenky a přisladí se, vznikne velmi zajímavé,,portské". Systémem pokus-omyl se dají vyrobit chuťově velmi zajímavé dobroty. Chovanec Miroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 4.253 (?), 30.5.2011 12:31

Mám Vaše keře již 9 let a letos jsem sklidila asi 3 kg borůvek a celá ta léta jsem s nima spokojená a nejvíce snad vnučky pro které je to pochoutka vždy.Jarmila

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 236.146 (?), 16.4.2007 17:56
To je úplná blbost. Prodejců je na současném trhu už dost a patent nepotřebují. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika