Plísen na muchovníku



host - 102.234 (?) 
4.7.2016 10:55, zobrazeno: 8387x

Dobrý den,

letos se na listech tříletých muchovníků objevila bílá plísen.Loni tam nebyla. Zajímalo by mě, zda má někdo zkušenost, co by se s tím dalo dělat.

Děkuji. František 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 248.23 (?), 4.7.2016 12:45

Bílá plíseň by mohlo být padlí, jedině asi postříkat. Na muchovníku jsem se s ničím takovým ještě nesetkala, ale v některých oblastech je hodně vlhko, mohlo by to být tím.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 144.38 (?), 5.7.2016 19:39

Přidávám ještě foto.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.23 (?), 5.7.2016 21:17

Ukázkové padlí... Použila bych Discus.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.82 (?), 24.9.2016 9:18

... ale to je už stejně obvykle pozdě, myslím celkový stav keře a ve prospěch slušnější úrody příštího roku.

Na problém s tím padlím jsem narazil v dotazech i na dalších webech: ono se to totiž velmi nerado píše a zvláště ne u komerčních popisků prodejců.

Když se zájemce o muchovník vyhne úskalí otazníku co vlastně koupí, v tom nejhorším případě nějaký semenáč s potom nepoživatelnými plody kvůli muchovině, tak po první radosti z plodů zjistí nejen že je rádi také žerou ptáci... ale a také to s tím a někdy masivním napadení padlím.

Já postupně od muchovníku pořídil těch odrůd se zvědavostí vícero, právě proto také abych je vytřídil pro sebe nejen dle chutě ale také na tu odolnost k padlí. Také jsem a zvláště loni a letos se proto snažil keříky různě prosvětlovat nebo prořezal jsem stromky a keře které je více stínily, výsledek je pořád velmi rozpačitý. Ještě zkusím omezit hnojení dusíkem.

Další znepokojivou otázkou je, o jaké se jedná padlí a zda-li to není padlí jabloňové: potom by muchovník byl takovým velmi nepříjemným rezervoárem této choroby a odkud by se padlí šířilo na zahrádce dál.

Můj původní optimismus pro muchovníky tím utrpěl výrazný šrám. Ovšem zevšeobecňování je ošidné, bude asi záležet hodně na tom kterém stanovišti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika