Pepíno Gold



host - 109.108 (?) 
18.5.2010 10:02, zobrazeno: 6406x

Kdo pěstujete toto ovoce?V této zimě jsou rostliny v bytě už 30cm vysoké, chtěly by ven, ale zima to neumožňuje.Kdy se může dát ven, dnes jsem objevila mšice, asi se pepínu doma moc nelíbí.kde ho máte vy?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 234.239 (?), 18.5.2010 10:36

Ja ho máv vonku už dva týždňe, pokiaľ nie su mrazy, tak mu chlad až tak neuškodí, aspoň sa ozdraví a vytiahnuté listy ozelenejú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Kristyna Hradilova - (21) - 34.196 (?), 21.5.2013 13:28

Dobry den, dnes jsem na Pepinech taky objevila msice. jak protiu nim bojujete? Dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.7 (?), 5.11.2013 19:19

Já osobně hledám nejprve jiné alternativy před chemickými postřiky. Pokud je léto, podzim, pak sbírám berušky. Úplně jsou nejlepší jejich larvy, když je dám na napadenou rostlinu, tak během 3-5 dní (podle počtu škůdců) rna rostlině nezbude jediná mšice. Když už není počasí na berušky, tak pak jsem si přes internetový obchod koupila grepový extrakt (z pecek greapfruitu), jmenuje se to Greposept, tense smíchá s vodou, a pak se tím postříkají listy rostliny. Je to vše na čistě přírodní bázi, bez přídavných chemikálií, takže není nutné dodržovat ochrannou lhůtu. Listy po postřiku také vypadají na pohled "svěžeji" a zdravěji. Toť má zkušenost. Když nezafunguje jedno, ani druhé, tak pak koupím klasický postřik na daného škůdce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika