Ostružiny



Stránky: 1,  2,  3   
Hofi - (45) 
17.8.2007 12:02, zobrazeno: 56518x
Máme ostružinu, která prvním rokem plodí. Ostružina vyhnala spoustu dvou-třímetrových šlahounů. Vím, že tyto šlahouny budou plodit příští rok. Mají se trochu zkrátit, nebo je nechat jak jsou? Může mi prosím někdo poradit? Předem děkuji
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 167.111 (?), 17.8.2007 22:58

Já je zkracuji až v předjaří (únor, březen) asi na 3 m, postranní obrost asi na 20 cm. Na zimu před tím je nezkrácené odvážu z konstrukce a na zemi nechám pod sněhem (pokud nějaký je)

Lucas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hofi - (45), 19.8.2007 10:35
Lucasi děkuji za odpvěť. Ostříhám to dle vašich rad. Na zimu manžel ostružinu obalil, protože co na chatě neobalíme, tak okoušou srnky nebo zajíci.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.201 (?), 25.8.2007 8:00
Postupuji stejně jako Lucas a mám s tím dobré zkušenosti. Dlouhé šlahouny nechávám přes zimu nezakryté, částečně ale omrznou (záleží na zimě). Na jaře pak omrzlé části ostříhám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 9.194 (?), 25.9.2007 9:09
Dobrý den. Platí vaše zkušenosti se stříháním ostružin také pro ostružinu bez ostnů? Máme ji druhým rokem a nyní vyrosrly dlouhé šlahouny, mnohem silnější než ty předešlé. Děkuji za radu. Hana.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Josef Zavřel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (285) - 45.6 (?), 25.9.2007 9:31
Dobrý den. Ano platí, ale beztrnný ostružiník je trochu více náchylný na mráz. I z těchto důvodů by mu zimní ochrana pro jistotu prospěla.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.194 (?), 25.9.2007 13:29
Děkuji, Hana.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 77.31 (?), 1.10.2007 13:40
Já teď vystříhávám šlahouny, které rodily letos. Stříhám je až u země. Nové vyhnané šlahouny taky zkrátím, ale jen o kousek, vyvážu je, aby je silný výtr nepolámal... Je pravda, že na jaře jsou některé omrzlé, ale úroda letos byla famózní, takže to rostlina zvládla...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 208.96 (?), 23.10.2008 13:51

Dobrý den, nové šlahouny ostružin se nezkracují! Staré odstraňte u kmínku a nové vyvažte k opěře. Přeji krásnou úrodu v příštím roce. Jarka Bílská

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 142.1 (?), 25.8.2009 17:24

prosím, poradte.Na ostružinách mám každým rokem na plodech plno much, až je mi z toho špatně, musím je řádně oprat, ale i tak jew to při jídle nepříjemné. děkuji Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika